خانه / دسته‌بندی نشده / سرپرست وزارت نیرو: وزارت خارجه موضوع آبهای مرزی را با کشورهای همسایه پیگیری می کند

سرپرست وزارت نیرو: وزارت خارجه موضوع آبهای مرزی را با کشورهای همسایه پیگیری می کندبه گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «ستار محمودی» امروز سه شنبه در حاشیه مراسم افتتاح پروژه ارتقای کیفی آب شرب جنوب تهران در محل تصفیه خانه کن در جمع خبرنگاران، از مذاکره با کشورهای همسایه (در ارتباط با حق آبه ایران از رودخانه های مرزی) در قالب کمیسیون های مشترک خبر داد.
وی اضافه کرد: در مورد آب های داخلی و غیرمرزی نیز منطبق با سیاست های داخلی و همچنین مطابق با مقررات بین المللی اقدام می کنیم.
«سیدحسین هاشمی» استاندار تهران نیز در جمع خبرنگاران در مورد اینکه اجرای طرح های آب و فاضلاب در تهران نیاز به هماهنگی با دستگاه های مختلف دارد، گفت: اگر این هماهنگی ها انجام نشده بود این 28 طرحی که امروز افتتاح شد به نتیجه نمی رسید.
وی ادامه داد: به عنوان نمونه طرح ارتقای کیفی آب شرب جنوب تهران در ابتدای دولت یازدهم متوقف شده بود؛ هماهنگی ها انجام شد و این طرح در دولت یازدهم افتتاح شد.
به گزارش ایرنا، پروژه ارتقای کیفی آب شرب جنوب تهران امروز با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری افتتاح شد.
این طرح از سوی قرارگاه سازندگی خاتم انبیا (ع) با احداث 26 کیلومتر خط انتقال و ٢ مخزن ذخیره و متعادل کننده به ظرفیت 75 هزار متر مکعب اجرا شده است.
پروژه ارتقای کیفی آب شرب جنوب تهران با هدف انتقال آب سطحی تصفیه شده و جایگزینی با آب زیرزمینی به منظور ارتقای کیفیت آب شرب ساکنان جنوب شهر تهران با جمعیتی بیش از سه میلیون و 500 هزار نفر، اجرایی شد.
این پروژه بخشی از طرح رینگ آب رسانی پیرامون شهر تهران است که مطالعات آن در سال 1390 انجام شده و شامل دو قسمت شرقی و غربی است.
قسمت شرقی با اجرای 6کیلومتر خط انتقال و ٢ مخزن ذخیره ، آب سد ماملو را برای ارتقای کیفیت آب شرب جنوب شرق تهران در مناطق جنوب بزرگراه بعثت و شهرک های مسعودیه، افسریه، مسگرآباد، سلیمانیه و … منتقل می کند.
قسمت غربی نیز بخشی از آب سطحی را از تصفیه خانه دوم واقع در منطقه کن (غرب تهران) با انتقال آب از طریق خط لوله ای به طول ٢٠ کیلومتر و عبور از معابر اصلی و آزاد راه تهران – کرج، جاده مخصوص و بزرگراه فتح و انتقال و دریافت آب از ٢ مخزن در منطقه تهرانسر به یافت آباد و جنوب غرب تهران منتقل می کند.
بر اساس این گزارش، همزمان با افتتاح پروژه ارتقای کیفی آب شرب جنوب تهران، ٢٧ پروژه در حوزه آب و فاضلاب شهر تهران با اعتباری بیش از سه هزار میلیارد ریال در قالب حفر چاه، خطوط انتقال آب، ایستگاه های پمپاژ ، ایستگاه تله متری، بازسازی و توسعه خطوط لوله آب و فاضلاب و نصب انشعاب فاضلاب در جمع پنج هزار میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
اقتصام**٩١٨9**1561**خبرنگار: اسماعیل داودی **انتشار:مژگان تواناانتهای پیام /*


درباره admin

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید