خانه / اقتصادی / سفرهای دریایی خارجی، در انتظار پایان کرونا

سفرهای دریایی خارجی، در انتظار پایان کرونا

به گزارش ایسنا، در پی شیوع ویروس کرونا در جهان سفرهای زمینی، هوایی و دریایی تحت تاثیر آن لغو شد اما با وجود از سرگیری مسافرت‌ها در حوزه هوایی و حتی زمینی بین شهرها و کشورهای مختلف در ماه‌های اخیر که البته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مشترک یک و چند جانبه همراه بود، این اتفاق در حوزه دریایی رخ نداده و ایران که پیش از این به چندین مقصد خارجی شارجه، دوبی و کویت سفر دریایی داشت، حالا کشتی‌های مسافربری‌اش تقریبا متوقف شده‌اند.

البته  حسین عباس‌نژاد –مدیر کل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی– چندی پیش از آغاز سفرهای دریایی با از سرگیری خط دریایی بندر لنگه –دوبی خبر داده و گفته بود: از سرگیری و آغاز سفر دریایی به مقاصد جدید دریایی مانند امارات و کویت که پیش از کرونا فعال بودند و دیگر کشورها از سوی وزارت امور خارجه و دیگر دستگاه‌های متولی مانند سازمان بنادر و دریانوردی در حال پیگیری است. اما به نظر می‌رسد هنوز سفرهای دریایی خارجی با مشکلات و محدودیت‌های کرونایی مواجه است.  

چرا که محمد راستاد – مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی- در گفت‌وگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: شیوع ویروس کرونا به حمل نقل به ویژه حمل و نقل دریایی آسیب بسیاری وارد کرد و که البته بیشترین آسیب متوجه حوزه گردشگری شد اما حوزه‌های دیگر در بخش دریایی و بندری نیز از کرونا آسیب دیدند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به راه‌اندازی و از سرگیری سفرهای زمینی و هوایی بین کشورهای مختلف این اتفاق در چه زمانی برای حوزه دریایی می‌افتد؟ افزود: در حوزه سفرهای دریایی در مسیرهای داخلی مشکلی وجود ندارد و این سفرها هم اکنون با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود اما در حوزه سفرهای دریایی خارجی امیدواریم هر چه سریعتر این اتفاق رخ دهد و مردم بتوانند به مقاصد خارجی فعالی که در گذشته وجود داشت سفر دریایی داشته باشند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: مسلما این سفرها به زودی از سر گرفته می‌شود چرا که قرار نیست سفرهای دریایی در مسیرهایی که برایش تقاضا وجود دارد و کشتی‌های مسافربری نیز تردد می‌کنند، متوقف شود.

راستاد پیش از این نیز درباره آخرین وضعیت سفرهای دریایی به ایسنا گفته بود: اگر شرایط و زمینه مذاکرات برای از سرگیری سفرهای دریای فراهم شود و بخش خصوصی نیز استقبال کند.   آماده انجام مذاکرات برای از سرگیری سفرهای دریایی به مقصد شارجه، دوبی، کویت و اضافه کردن مقاصد جدید خارجی در راستای گسترش سفرهای دریایی هستیم. اما باید منتظر ماند و دید سفرهای دریایی دقیقا چه زمانی از سر گرفته می‌شود؟

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

کاهش نسبی قیمت موز

اسدالله کارگر در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه در هفته گذشته قیمت برخی اقلام …

پاسخی بگذارید