خانه / دسته‌بندی نشده / سفر وزیر خارجه پاکستان به ایران، عامل تعمیق تفاهم طرفین درباره افغانستان است

سفر وزیر خارجه پاکستان به ایران، عامل تعمیق تفاهم طرفین درباره افغانستان است‘رستم شاه مُهمند’ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، سفر خواجه آصف به تهران در شرایط جاری و پس از اعلام راهبرد جدید آمریکا در افغانستان را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: این سفر اگر چه بیشتر با محوریت مشورت درباره مسائل منطقه و افغانستان انجام شده اما بدون تردید گفت وگو درباره روابط دوجانبه، بخش مهمی از دیدارهای وزیر امور خارجه پاکستان با مقامات عالی جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.
خواجه محمد آصف وزیر امور خارجه پاکستان صبح دوشنبه با هدف دیدار با برخی مقامات عالی جمهوری اسلامی ایران و گفت و گو درباره روابط دوجانبه و موضوع های مهم منطقه ای و بین المللی از جمله راهبرد جدید آمریکا در افغانستان، در راس هیاتی عالی رتبه عازم تهران شد.
سفیر پیشین پاکستان در افغانستان گفت: راهبرد جدید آمریکا در افغانستان که حاکی از تصمیم واشنگتن برای حضور نظامی پررنگ تر در افغانستان است، مهم ترین محور گفت و گوها خواهد بود و پاکستان پس از اعلام این راهبرد جدید از سوی آمریکا که موجب نارضایتی شدید مقامات اسلام آباد شده، به تکاپو برای یارکشی از میان کشورهای منطقه دربرابر این راهبرد افتاده است.
این دیپلمات کهنه کار پاکستانی تاکید کرد: مادامی که نیروهای بیگانه در افغانستان حضور داشته باشند، فعالیت گروه های شبه نظامی مخالف آمریکا هم در افغانستان ادامه خواهد یافت و در چنین شرایطی، ایجاد صلح و ثبات در این کشور کار چندان ساده ای نخواهد بود.
سفیر پیشین پاکستان در افغانستان در توصیف راهبرد جدید آمریکا در افغانستان گفت: این سیاست جدید کاخ سفید در واقع هیچ فرق محتوایی با سیاست های قبلی آن در افغانستان ندارد و فقط ظاهر و عنوان آن تغییر یافته است. در راهبرد جدید هم، رویکرد نظامی آمریکا در افغانستان نه تنها کاملا مشهود است، بلکه پررنگ تر از گذشته شده است.
‘با خواب های جدیدی که آمریکا برای افغانستان دیده است، اوضاع افغانستان در آینده حتی وخیم تر از شرایط کنونی خواهد شد و راهبرد جدید دونالد ترامپ در افغانستان، بر درد و رنج مردم این کشور خواهد افزود.’
این دیپلمات پاکستانی تاکید کرد راهبردی می تواند برای افغانستان کمک کننده باشد که پایه های آن براساس گفت و گو و راه حل های سیاسی مسائل افغانستان بنا شده باشد.
آساق**1723 – انتشار دهنده: محمدرضا منافیانتهای پیام /*


درباره admin

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید