خانه / دسته‌بندی نشده / سفیر ویتنام: اشتراکات فرهنگی ایران و ویتنام به توسعه روابط کمک می کند

سفیر ویتنام: اشتراکات فرهنگی ایران و ویتنام به توسعه روابط کمک می کند‘نگوین هونگ تک ‘ روز دوشنبه در حاشیه بازدید از موزه صنایع دستی شهرستان گرگان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: موزه‌های ایران نشان‌دهنده عمق و گستره‌ تمدنی و هویتی این کشور است.
وی اضافه کرد: موزه‌ها خلاصه و چکیده داشته‌های تاریخی و میراث فرهنگی ایران هستند که هر کدام از آنها بخش‌ها و زوایای مختلف تمدن کهن و بزرگ این کشور را به نمایش می‌گذارند؛ به‌ویژه در استان گلستان که اقوام وادیان و مذاهب گوناگون در کنار یکدیگر در صلح و آرامش زندگی می‌کنند.
سفیر ویتنام در ایران افزود: موزه‌ها بایستی به جای اینکه همه برنامه‌ریزی را معطوف به حضور گردشگران خارجی نمایند، توجه خود را بر بازدید و آشنایی هرچه بیشتر و بهتر دانش‌آموزان و کودکان و نوجوانان با موزه‌ها بگذارند تا نسل‌های فردا، افرادی وابسته به تمدن‌های بیگانه و بی‌هویت بار نیایند، راهبردی که در کشور ویتنام در حال انجام است و نتایج اولیه قابل توجه داشته‌است.
نگوین هونگ تک همچنین به نوعی نمایش به نام ‘خیمه‌شب بازی در آب’ ویژه کشور ویتنام اشاره کرد که عروسک‌ گردانی این نوع نمایش به عنوان یک سرگرمی و سنت دیرپا از سوی کشاورزان در فصل بیکاری انجام می‌شود.
سفیر ویتنام در ایران اضافه کرد که با توجه به ویژگی‌های معماری موزه صنایع دستی گرگان، تلاش خواهیم کرد در آینده‌ای نزدیک این نوع نمایش توسط هنرمندان ویتنامی در گرگان اجرا شود.
به گزارش ایرنا نگوین هونگ تک سفیر کشور ویتنام در ایران روز دوشنبه به منظور شرکت در آئین آغاز یازدهمین جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین به میزبانی استان گلستان، به گرگان سفر کرد.
وی همچنین از کاخ موزه گرگان و بافت قدیم مرکز استان گلستان بازدید نمود.
3014/1648
خبرنگار: مجید میهن دوست ** انتشار: پری سالارنیاانتهای پیام /*


درباره admin

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید