خانه / دسته‌بندی نشده / سکوت مجامع بین المللی درباره نسل کشی مسلمانان میانمار پذیرفتنی نیست/ جایزه صلح نوبل از رئیس دولت میانمار پس گرفته شود

سکوت مجامع بین المللی درباره نسل کشی مسلمانان میانمار پذیرفتنی نیست/ جایزه صلح نوبل از رئیس دولت میانمار پس گرفته شودبه گزارش روز سه شنبه ایرنا ازخانه ملت، علاءالدین بروجردی با تاکید بر فرمایشات امروز رهبر معظم انقلاب در کلاس خارج از فقه ایشان در خصوص جنایت در میانمار اظهارکرد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با وجود تعطیلات تابستانی مجلس به دلیل اهمیت موضوع صبح فردا جلسه فوق العاده ای برای بررسی ابعاد جنایت در میانمار تشکیل می دهد.
وی به اهداء جایزه صلح نوبل به رئیس دولت میانمار اشاره کرد و افزود: تاسف بارتر از جنایتی که توسط دولت میانمار در حال انجام است، اهدا جایزه صلح نوبل به رئیس دولت این کشور است که نشان می دهد این جایزه با هدف تشویق اسلام ستیزی و به عنوان یک معیار اهدا می شود.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: انتظار می رود که اولین گام در راستای پایان دادن به جنایت دولت میانمار، لغو جایزه صلح نوبل باشد و تشکیلات این جایزه نارضایتی خود را اعلام و موضع گیری کنند.
بروجردی با تاکید بر این که سازمان ملل در این نسل کشی وحشیانه نمره کامل مردودی را دریافت کرده است، عنوان کرد: شورای امنیت برای احتمال بکارگیری سلاح هسته ای توسط کره شمالی جلسات متعدد برگزار و قطعنامه های مکرر صادر کرد و شاهد اعمال سخت ترین تحریم ها علیه این کشور بودیم.
وی ادامه داد: سوال این است که شورای امنیت سازمان ملل چگونه در برابر کشتار واقعی و آوارگی صدها هزار مسلمان سکوت می کند، آیا سلاح هسته ای چیزی جز کشتار انسان های بی گناه است، پس چطور در مقابل کشتار بی رحمانه سکوت می کند.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که دبیرکل سازمان ملل تنها به محکومیت جنایت در میانمار بسنده می کند،گفت: این رفتارها نشان دهنده آن است که سیاست های دولت میانمار هماهنگ با قدرت های بزرگ صورت می گیرد و هدف اصلی آن اسلام ستیزی است.
بروجردی ادامه داد: آنها بدانند نه فقط به نتیجه نمی رسند بلکه هر کودک میانماری که وحشیانه مورد ضرب و شتم قرار می گیرد و در این حملات بی رحمانه به شهادت می رسد و صدها هزار انسان بیگناه آواره می شود، عامل مهم پاسخگویی به جنایت های امروز ساختار سیاسی حاکم جهان است.

**جهان اسلام تحرک بیشتری داشته باشد
وی با تاکید بر این که وظیفه سازمان ملل تامین امنیت جهان است، افزود: سکوت مجامع رسمی بین المللی پذیرفته نیست و نباید تنها به محکومیت بسنده کنند.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با انتقاد از نبود تحرک لازم در جهان اسلام نسبت به حوادث فاجعه آمیز میانمار گفت: جهان اسلام تحرک لازم را ندارد، با وجود این که جلسه ویژه در اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی برگزار شد اما اقدام های جدی تر ضروری است و وزارت امور خارجه باید تماس های مکرر با کشورهای اسلامی برای افزایش فشار به دولت میانمار و سازمان ملل داشته باشد.
سیام**9121 **1336
تنظیم کننده: سمیه لاری**انتشار:مهرنوش خانزائیانتهای پیام /*


درباره admin

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید