خانه / دسته‌بندی نشده / شهداء نقش بزرگی در تثبیت انقلاب اسلامی داشتند

شهداء نقش بزرگی در تثبیت انقلاب اسلامی داشتندبه گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز پنجشنبه در آئین غبارروبی گلزار شهدای شهرکرد به مناسبت هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر تاکید کرد: شهدای قبل، حین و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران باعث شدند تا نظام تثبیت و به جهان صادر شود.
وی با اشاره به شعار ‘استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی’ افزود: شهدای انقلاب اسلامی ایران تمامی ارکان این شعار شامل استقلال کشور، آزادی، جمهوریت و اسلامیت نظام را برای مردم ایران و انسان های آزاده دنیا به یادگار گذاشتند.
سلیمانی دشتکی تصریح کرد: هشتم شهریور 1360 با انفجار بمب و شهادت محمدعلی رجایی رئیس جمهوری و محمدجواد باهنر نخست وزیر وقت، نهال انقلاب اسلامی ایران پربارتر و زمینه افزایش علاقه مندی همگان به نظام جمهوری اسلامی فراهم شد.
وی یادآور شد: شهداء، جانبازان، آزادگان و ایثارگران هشت سال جنگ تحمیلی نیز با دفاع تمام قد، همه جانبه و جانانه از کیان اسلامی کشور و ایستادگی در برابر مستکبران جهان توانستند انقلاب اسلامی ایران را برای همیشه بیمه کنند.
استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: رشادت ها، جانفشانی ها و دلاوری های شهداء، جانبازان، آزادگان و ایثارگران هشت سال جنگ تحمیلی توطئه دشمنان برای سقوط نظام جمهوری اسلامی و تجزیه کشور را خنثی کرد.
وی گفت: با پیروزی جمهوری اسلامی ایران در جنگ تحمیلی به رهبری پیامبرگونه امام خمینی (ره) زمینه صدور انقلاب اسلامی ایران به اقصی نقاط جهان فراهم شد.
سلیمانی دشتکی تاکید کرد: موفقیت ها و دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران در بخش های مختلف تا حدی بوده است که امروز ایران اسلامی یکی از مهمترین گزینه ها در مبادلات و جهانی محسوب می شود.
وی با اشاره به زمان برگزاری فریضه حج و حضور زائران ایرانی در مکه مکرمه و مدینه منوره افزود: در فاجعه منا و شهادت مسلمانان بسیاری به ویژه شهادت زائران ایرانی به دنیا ثابت شد که رژیم آل صعود خادم واقعی الحرمین الشریفین نیست.
استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: پیروی از راه و سیره شهدای کشور در دوره های مختلف تاریخ انقلاب اسلامی ایران از مهمترین افتخارات مردم و مسئولان کشور و چهارمحال و بختیاری است.
سلیمانی دشتکی به اقدامات تروریستی داعشی ها، وهابی ها، سلفی ها و تکفیری ها در عراق، سوریه و کشورهای مسلمان دیگر اشاره و اظهار کرد: شهدای مدافع حرم نقش مهمی در جلوگیری از اقدامات تروریست ها و پیشگیری از حضور آنان در ایران اسلامی ایفا می کند.
وی گفت:رشادت ها، جانفشانی ها و دلاوری های شهدای مدافع حرم کمتر از ایستادگی های شهداء، جانبازان، آزادگان و ایثارگران هشت سال جنگ تحمیلی نیست.
استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اقدام ارزشمند شهید محسن حججی تاکید کرد: این شهید مدافع حرم صحنه کربلا را برای تمام مسلمانان و به ویژه شیعیان جهان ترسیم کرد.
وی افزود: وجود تمامی شهیدان و به ویژه شهیدان جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم برکات فراوانی را برای نظام جمهوری اسلامی و مردم ایران به همراه دارد.
سلیمانی دشتکی تصریح کرد: در طول عمر با برکت انقلاب اسلامی ایران تمامی دولت ها و دولتمردان تلاش های فراوانی برای پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی انجام دادند.
وی یادآور شد: قدردانی از اقدامات مطلوب دولت ها، رفع نقاط ضعف و ایجاد تعامل، وحدت رویه و همدلی به منظور دستیابی سریع تر به اهداف توسعه ای کشور در بخش های مختلف باید در دستور کار مسئولان ملی و استانی باشد.
به گزارش ایرنا، آیین غبارروبی گلزار شهداء چهارمحال و بختیاری به مناسبت هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر به طور همزمان در شهرستان های 9 گانه استان انجام شد.
چهارمحال و بختیاری در هشت سال دفاع مقدس بیش از دو هزار و 440 شهید تقدیم میهن اسلامی ایران کرده است.
خبرنگار: وحید رئیسی دهکردی** انتشار دهنده:محمود رئیسی
7362/2097انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید