خانه / دسته‌بندی نشده / صدور 45 هزار مجوز اشتغال برای اتباع خارجی در استان خراسان رضوی

صدور 45 هزار مجوز اشتغال برای اتباع خارجی در استان خراسان رضویمحمد عجمی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از کلینیک بهداشتی و درمانی اتباع خارجی در مرز دوغارون طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آندسته از اتباع خارجی در استان خراسان رضوی که دارای کارت اقامتی معتبر هستند می توانند از مشاغلی که از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تایید شده برای اشتغال خود استفاده کنند.
وی اظهار کرد: کارفرمایانی که اتباع فاقد مجوز را بکارگیری کنند، بابت هر روز اشتغال غیر مجاز یک تبعه خارجی به میزان سه روز حقوق و دستمزد روزانه آنان جریمه خواهند شد.
وی گفت: در راستای اقدامات بشر دوستانه و برنامه های حمایتی دولت در روابط با سایر کشورها، ایجاد اشتغال قانونی برای اتباع خارجی دارای مجوز در نظر گرفته شده است.
عجمی به اجرای طرح سرشماری اتباع خارجی فاقد مجوز اشاره کرد و افزود: هم اکنون طرح سرشماری آنان همزمان با سراسر کشور در استان خراسان رضوی نیز در حال اجرا می باشد که تا 6 شهریور ماه امسال ادامه دارد.
وی اظهار کرد: اتباع خارجی که کارت آمایش مرحله یک تا 9 یا پروانه اقامتی یا روادید نامعتبر دارند باید با مراجعه به دفاتر کفالت در مشهد اقدامات قانونی لازم را انجام دهند.
هم اکنون 320 هزار تبعه خارجی در استان خراسان رضوی اقامت دارند که از این تعداد 250 هزار نفر دارای کارت اقامتی معتبر هستند.
شهرستان تایباد در 225 کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.
7494 / 6053 خبرنگار: علی اصلاحی نصرآبادی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدمانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید