خانه / دسته‌بندی نشده / عارف: ضرورت تحول در اقتصاد و توجه جدی به حقوق شهروندی در دولت دوازدهم

عارف: ضرورت تحول در اقتصاد و توجه جدی به حقوق شهروندی در دولت دوازدهمبه گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محمد رضا عارف در این یادداشت که به مناسبت هفته دولت منتشر شده است، نوشت: هفته دولت که مزین به نام شهدای دولت بویژه شهیدان رجایی و باهنر است فرصتی است برای بازخوانی دستاوردهای دولت‌های مختلف بعد از انقلاب اسلامی.
وی اظهار کرد: بی شک یازده دولتی که بعد از پیروزی انقلاب زمامدار امور اجرایی کشور بودند هر یک نقاط ضعف و قوتی داشتند، البته در مقطعی روند پیشرفت و توسعه کشور با چالش‌های جدی رو به رو شد و بعضا عقب گردهایی صورت گرفت که هزینه‌هایی هم بر کشور تحمیل کرد.
عارف افزود: شاید یکی از هزینه‌های سنگین رو در رو قرار گرفتن یاران انقلاب بواسطه رواج تهمت و دروغ علیه چهره‌های برجسته و مؤمن نظام بود. دولت یازدهم که چند صباحی از پایان دوره 4 ساله‌اش می‌گذرد در شرایطی روی کار آمده بود که عملا ادامه روند پیش از خرداد 92 امکان پذیر نبود و باید کشور به مسیر اصلی خود باز می‌گشت به همین منظور علی رغم غلبه نگاه یاس و ناامیدی در بدنه جریان اصلاح طلب اما با میدان داری جوانان، زنان و مردم زمینه روی کار آمدن دولت تدبیر و امید فراهم شد.
رییس فراکسیون امید خاطرنشان کرد: بی شک دولت آقای روحانی در دور اول دستاوردهای ارزشمندی در حوزه سیاست خارجی و اقتصادی به همراه داشت اگرچه به دلیل مشکلات به ارث رسیده به دولت یازدهم انتظار تحول عظیم اقتصادی با توجه به مساله برجام تا حدودی محقق نشد اما اهتمام دولت دوازدهم به مسائل اقتصادی نشان از این دارد که در دور جدید باید شاهد جبران عقب ماندگی‌های گذشته و تحول اقتصادی با محوریت اقتصاد مقاومتی و اسناد بالا دستی باشیم.
عارف تصریح کرد: در این بین باید از هرگونه موازی کاری و ایجاد مراکز متعدد تصمیم گیری در حوزه‌های مختلف بویژه در حوزه اقتصاد به شدت پرهیز کرد. استفاده از نظرات کارشناسان علم اقتصاد بخصوص افرادی که در گذشته دارای مسئولیت بودند می‌تواند به دولت در پیشبرد اهداف خود مؤثر باشد.
وی در این یادداشت به رونمایی از منشور حقوق شهروندی در دولت یازدهم اشاره کرد و تاکید کرد: انتظار است در دولت دوازدهم به صورت جدی به مساله حقوق شهروندی پرداخته شود بویژه آنکه با حضور سرکار خانم مولاوردی در سمت دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی و نیز حضور آقای آوایی در رأس وزارت دادگستری انتظار اهتمام ویژه به موضوع حقوق شهروندی از دولت می‌رود.
نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه متاسفانه بعد از گذشت 39 سال از عمر انقلاب اسلامی هنوز در زمینه حقوق شهروندی با مسائل مختلفی رو به رو هستیم افزود: می‌طلبد توجه به این مهم به باور مسئولان تبدیل شود. اگر مسئولان یک گام به سوی مردم بردارند، مردم 10 گام به سوی آنها بر خواهند داشت.
وی در پایان این یادداشت اظهار امیدواری کرد با تاسی به آرمانهای والای شهدای گرانقدر بویژه شهدای دولت و امام شهدا در راه خدمت گذاری به مردم عزیزمان از هیچ تلاشی دریغ نورزیم و مانع تراشی‌ها ما را از رسیدن به آرمان‌هایمان دلسرد نکند.
سیام**9314**
تنظیم: داود توسلی**انتشار: کتایون لامع زادهانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید