خانه / دسته‌بندی نشده / فاز دوم خط یک قطار شهری شیراز با حضور وزیر کشور افتتاح می شود

فاز دوم خط یک قطار شهری شیراز با حضور وزیر کشور افتتاح می شودسید محمد علی افشانی استاندار فارس روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت که وزیر کشور در بدو ورود به شیراز فاز دوم خط یک قطار شهری این شهر و ایستگاه های پیش بینی شده در این مسیر 10 و نیم کیلومتری را افتتاح خواهد کرد.
وی ادامه داد: دولت تمام سهم خود را برای اجرای پروژه قطار شهری شیراز پرداخت کرده است و این قطعه که برای اجرای آن بیش از یک هزار میلیارد تومان هزینه شده را می توان مهمترین قطعه قطار شهری شیراز دانست.
استاندار فارس گفت:این قطعه ‌مرکز شهر و مراکز تاریخی و درمانی شهر شیراز را به فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز متصل می کند و دسترسی به این بخش ها را برای شهروندان، مسافران و گردشگران آسان می سازد.
افشانی گفت:‌ وزیر کشور پس از افتتاح این پروژه، در جلسه شورای اداری استان با رویکرد اقتصاد مقاومتی حضور خواهد یافت.
وی افزود: پیش از سخنان وزیر کشور در جلسه شورای اداری، نمایندگان بخش خصوصی و دولتی به ارائه گزارش خواهند پرداخت.
وی اظهار کرد: همچنین در آینده نزدیک شاهد آغاز اجرای خط 2 قطار شهری شیراز (حد فاصل آرامگاه سعدی تا ورزشگاه 50 هزار نفری پارس در میانرود) خواهیم بود.
استاندار فارس گفت: دولت در اسفندماه پارسال 770 میلیون دلار برای این خط تصویب و ابلاغ کرد و هم اینک نیز مقدمات برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار و سرمایه گذار در حال انجام است.
افشانی ادامه داد: با اجرا و بهره برداری از خط 2 قطار شهری شیراز شاهد حرکت مترو در مسیرهای آرامگاه سعدی، آرامگاه حافظ، میدان آزادی (گاز)، میدان امام حسین (ع) (ستاد)، میدان بسیج (میدان فرودگاه قدیم)، شهرک میانرود و در نهایت ورزشگاه 50 هزار نفری پارس خواهیم بود.
خبرنگار:‌سارنگ عبداللهی ** انتشاردهنده:‌ سید احمد نجفی
6122 / 1876 / 2027انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید