خانه / دسته‌بندی نشده / فرماندار مشهد: پلیس به حمایت بیشتری نیاز دارد/ اعتیاد و بیکاری ریشه بسیاری از جرائم

فرماندار مشهد: پلیس به حمایت بیشتری نیاز دارد/ اعتیاد و بیکاری ریشه بسیاری از جرائمرحیم نوروزیان روز چهارشنبه در حاشیه نمایشگاه طرح ارتقا امنیت اجتماعی در مشهد طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نیروی انتظامی در مشهد بیش از 700 نوع کار و ماموریت انجام می دهد.
وی ادامه داد: تامین امنیت در کلانشهر و سه و نیم میلیون نفری مشهد که میزبان 300 هزار نفر اتباع خارجی نیز می باشد کاری سنگین و ویژه است. تنها با حضور پلیس در همه کوچه و خیابانهای مشهد تامین امنیت فایده ای نخواهد داشت.
فرماندار مشهد همچنین بر شناسایی ریشه جرائم تاکید و بیان کرد: باید با انجام اقدامات پیشگیرانه از حجم کار نیروی انتظامی کم کرد و استفاده از نیروی انسانی و دستگاه قضایی باید آخرین مرحله کار باشد.
وی گفت: در کلانشهر مشهد بخش عمده مجرمان بیسواد، معتاد و بیکار هستند لذا باید با شناسایی سرچشمه جرائم و رفع آنها، ارتکاب جرم را کاهش داد.
نوروزیان افزود: همچنین آموزشهای لازم باید به شهروندان داده شود تا با رعایت موارد خاص زمینه بروز و ظهور جرم و سرقت کاهش یابد. بخشی از مجرمان در این کلانشهر مهاجر هستند. باید از ورود مهاجران و اتباع غیرمجاز از مبداء جلوگیری کرد.
وی ادامه داد: طرحهای ارتقا امنیت اجتماعی و جمع آوری سارقان و معتادان با موفقیت در این کلانشهر در حال اجراست ولی اینکه در جریان هر طرح تعداد زیادی مجرم شناسایی و دستگیر می شوند جای تامل دارد. باید زمینه بروز جرائم از ریشه و اساس بررسی شود.
فرماندار مشهد همچنین به استفاده از سلاح در مراسم مختلف در برخی مناطق اشاره و بیان کرد: همچنین باید در کارگروههای فرهنگی در دستگاههای امنیتی بر روی موارد خاص نظیر استفاده از اسلحه در عروسیها و جلوگیری از این اقدامات کار خاص صورت گیرد.
دیروز در چارچوب اجرای طرح ضربتی ارتقا امنیت اجتماعی در کلانشهر مشهد 500 سارق، معتاد و اراذل و اوباش دستگیر و 38 قبضه سلاح سرد و گرم از آنها کشف شد.
خبرنگار: ندا جواهرفر **انتشار: حسین کریم زاده
7505/1858انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید