خانه / دسته‌بندی نشده / فضای سیاسی کشور سازنده تر شده است/ در حوزه های حساس خصوصا سیاست خارجی یک صدا از کشور بلند شود

فضای سیاسی کشور سازنده تر شده است/ در حوزه های حساس خصوصا سیاست خارجی یک صدا از کشور بلند شودمرتضی صفاری نطنزی نماینده مردم نطنز روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا افزود: جامعه در عرصه دموکراسی در حال تکمیل و رشد است .
وی یادآور شد: کاهش بداخلاقی ها در دوران انتخابات و پس از آن نشان دهنده تحول و تکامل سیاسی در کشور است و بیانگر این است که ما در حوزه های رقابت، أصول بازی را رعایت می کنیم.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: ما باید در حوزه های سیاسی أصول را همه جانبه رعایت و نظرات خود را به صورت نقد سازنده و نه تخریبی بیان کنیم، زیرا نقد سازنده باعث رشد کشور می شود.
صفاری نطنزی افزود: در جامعه مشکلاتی وجود دارد که برای رفع آن باید نگاه ملی ایجاد شود و همه دست در دست هم برای حل آن گام بردارند، نباید انتخاباتی برگزار شود و موضوعات و تخریب ها بر مبنای آن ادامه یابد، این به وحدت ملی ضربه می زند.
وی همچنین گفت: ما امروز در حل بسیاری از مسائل کشور خصوصا در موضوعات اقتصادی نیاز به وحدت داریم و همه باید با کمک همدیگر مشکلات را حل کنیم.
عضو فراکسیون امید مجلس ادامه داد: در عرصه سیاست خارجی باید انتقادها را با هدف سازنده مطرح کرد و نباید به تخریب افراد روی آورد، باید در موارد مهم و سرنوشت ساز یک صدا از کشور بلند شود.
صفاری نطنزی خاطرنشان کرد: در رای اعتماد به وزیران دولت دوازدهم نیز در مجلس شاهد فضای بهتری نسبت به دوره قبل بودیم، مجلس تعامل بیشتری با دولت داشت که در نتیجه رای اعتماد مشاهده کردیم، نگاه مجلس همکاری و تعامل با دولت است.
به گزارش ایرنا، در گفت و گوی تلویزیونی رئیس جمهوری شامگاه سه شنبه مجری از دکتر روحانی سوال کرد:
در حوزه سیاست داخلی اگر به زمان انتخابات و فضای تبلیغات انتخاباتی برگردیم نوع موضوعات و نکاتی که مطرح می‌شد و شاید لازمه زمان تبلیغات انتخاباتی باشد، به نظر می‌آید فضای جامعه فضای ملتهبی بود؛ اما بعد از آن اقداماتی صورت گرفت که شما در صدد آرام‌سازی فضای سیاسی کشور هستید. دیدارهایی در سطح عالی اتفاق افتاد. این یک اتفاق موقت در صحنه سیاسی کشور بود یا یک فرآیند هست و چشم‌انداز چهار ساله سیاسی داخلی کشور را در آینده ترسیم خواهد کرد؟
رئیس جمهوری نیز در پاسخ به این سوال خاطرنشان کرد: در ایام انتخابات فضای کشور ما به رغم این که بسیار رقابتی بود و همه جناح‌های مختلف و رقبای انتخاباتی فعال بودند و بسیار جالب بود اما در عین حال فضا بسیار اخلاقی و قاعده‌مند بود. یعنی همه قواعد بازی را بلد بودند. شعار می‌دادند، شعارها هم گاهی، شعارهای واضح و صریح بود اما در عین حال ما گاهی جلسات تبلیغات انتخاباتی داشتیم در یک استانی بین من و مثلاً رقبایم گاهی با فاصله یک ساعت یا دو ساعت و این جمعیت ها در خیابان‌ها بهم می‌رسیدند اما کاملاً مؤدبانه و برادرانه با هم رفتار می‌کردند.
دکتر روحانی با تقدیر از ملت بزرگ ایران، مخصوصاً جوان‌ها و بانوان که کار بسیار عظیمی را در ایام انتخابات انجام دادند، گفت: در دنیا کمتر سابقه دارد که انتخابات اینقدر پرشور و شکوهمند بوده و مردم اینقدر اخلاقی و درچارچوب قواعد بازی مشارکت فعال داشته باشند.
وی ادامه داد : اگر می خواهیم به اهدافی که ملت، انقلاب و نظام ما می‌خواهد برسیم، راهی جز وحدت، اتحاد و تعامل با یکدیگر نداریم؛ اینکه می‌گوییم با دنیا باید تعامل داشته باشیم یا مقام معظم رهبری فرمودند تعامل گسترده با جهان داشته باشیم به طور طبیعی باید تعامل ما در داخل خیلی عمیق‌تر و گسترده‌تر باشد تا تعامل با ملل دیگر و دیگر کشورها
رئیس جمهوری همچنین تصریح کرد: فضای سیاسی را اگر بخواهم بسنجم، من این فضای یک ماه گذشته را خیلی می‌پسند.
وی با بیان این که در این یک ماه گذشته انتقادها سالم‌تر و نرم‌تر بود و لحن‌های خشونت‌آمیز در فضای رسانه‌ای ما کمتر دیده می‌شد، گفت: حتی در مجلس شورای اسلامی ما برای رأی اعتماد وزرا، فضای بهتر و زیباتری را نسبت به دولت یازدهم مشاهده کردیم. اینکه همه با هم و کنار هم باشیم و اگر نقدی داریم دلسوزانه و مشفقانه همدیگر را نقد کنیم و به فکر اهداف بلند آینده‌مان باشیم بسیار مهم است و باید این مسأله را مدنظر قرار دهیم.
سیام**٩١٢١ **1336
خبرنگار: سمیه لاری** انتشار: مهرنوش خانزائیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید