خانه / دسته‌بندی نشده / فضای سیاسی کشور سازنده تر و نرم تر شده است/ مردم ایران خواهان وحدت و همدلی هستند

فضای سیاسی کشور سازنده تر و نرم تر شده است/ مردم ایران خواهان وحدت و همدلی هستندمحسن بیگلری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا با تاکید بر افزایش آگاهی سیاسی مردم ایران، تاکید کرد: مردم ما روز به روز هوشمند تر و آگاه تر از گذشته در صحنه های سیاسی کشور ظاهر می شوند و حضور پرشور و مشارکت بالای مردم ایران در انتخابات ریاست جمهوری بر این مساله تاکید دارد.
وی با تاکید بر این که انتخابات این دوره ریاست جمهوری در فضای اخلاقی و سازنده انجام شد، گفت: همه گروه ها و جناح های سیاسی در این انتخابات اخلاق را رعایت کردند، البته ممکن بود برخی مواقع شاهد فضاهای تخریبی باشیم، ولی در کل این فضاها بسیار کم بود.
بیگلری گفت: در انتخابات گذشته، شاهد فضاهای تخریبی و دعواهای شدیدی میان گروه های مختلف سیاسی و همچنین گاهی میان مردم بودیم ولی امروز می بینیم مردم ما آگاهانه، حساس و هوشیار و در فضای آرام سیاسی گزینه خود را انتخاب کردند و گروه ها و جناح های مختلف نیز وحدت و تعاملشان با یکدیگر را بیشتر از قبل کرده اند.
نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که امروز گروه ها و جناح های سیاسی نیز در فضای سیاسی آرام تری کارهای خود را دنبال می کنند اظهار داشت: در گذشته شاهد تنش های بسیاری در میان گروه های مختلف بودیم ولی امروز این گروه ها ضرورت وحدت و همدلی را بیشتر از گذشته حفظ کردند.
وی تصریح کرد: با همدلی و برادری می توان کشور را ارتقا داد، رشد و پیشرفت کشور در گرو تعامل و همدلی گروه های مختلف سیاسی و قوای سه گانه است.
عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر این که مجلس در رای اعتماد به کابینه، برادری خود را به دولت ثابت کرد، بیان کرد: مجلس در دور گذشته نسبت به کابینه تندتر وارد عمل شد ولی در کابینه دوازدهم شاهد بودیم که نمایندگان مجلس شورای اسلامی با همدلی و تعامل با دولت گام برداشتند و دولت را همراهی کردند، امروز نوبت دولت است که برادری خود را به ما ثابت کند و همراه مجلس و در راستای تحقق مطالبات مردم گام بردارد.
به گزارش ایرنا ، رییس جمهوری در نخستین گفت وگوی تلویزیونی خود با مردم گفت: در ایام انتخابات فضای کشور ما به رغم این که بسیار رقابتی بود و همه جناح‌های مختلف و رقبای انتخاباتی فعال بودند ، اما در عین حال فضا بسیار اخلاقی و قاعده‌مند بود. یعنی همه قواعد بازی را بلد بودند.
وی ادامه داد : اگر می خواهیم به اهدافی که ملت، انقلاب و نظام ما می‌خواهد برسیم، راهی جز وحدت، اتحاد و تعامل با یکدیگر نداریم.
رئیس جمهوری تصریح کرد: فضای سیاسی را اگر بخواهم بسنجم، من این فضای یک ماه گذشته را خیلی می‌پسند.
وی با بیان این که در این یک ماه گذشته انتقادها سالم‌تر و نرم‌تر بود و لحن‌های خشونت‌آمیز در فضای رسانه‌ای ما کمتر دیده می‌شد، گفت: حتی در مجلس شورای اسلامی ما برای رأی اعتماد وزرا، فضای بهتر و زیباتری را نسبت به دولت یازدهم مشاهده کردیم. اینکه همه با هم و کنار هم باشیم و اگر نقدی داریم دلسوزانه و مشفقانه همدیگر را نقد کنیم و به فکر اهداف بلند آینده‌مان باشیم بسیار مهم است و باید این مسأله را مدنظر قرار دهیم.
سیام**9121**خبرنگار: سمیه لاری
انتشار: کتایون لامع زادهانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید