خانه / اقتصادی / فعالیت ۳۲ کارگاه شناور سازی در هرمزگان /اخذ مجوز ساخت ۲۰۰ شناور طی ۶ ماه اول سال

فعالیت ۳۲ کارگاه شناور سازی در هرمزگان /اخذ مجوز ساخت ۲۰۰ شناور طی ۶ ماه اول سال

علیرضا محمدی کرجی ران صبح امروز(۱۳ مهرماه) در حاشیه بازدید از مجتمع های شناورسازی هرمزگان، با اعلام اینکه این سه فروند شناورهای از ابتدای طراحی و ساخت قالب مادر تا پایان تولید و به آب اندازی توسط متخصصان و صنعتگران توانای داخلی و در یکی از شرکتهای شناور سازی بخش خصوصی جزیره قشم درحال انجام است، اظهار کرد: این شناورهای تفریحی قرار است در جام جهانی پیش رو در کشور  قطر مورد بهره برداری قرار گیرد.


وی با بیان اینکه کار ساخت نخستین شناور مراحل پایان  خود طی می کند و بدنه شناور دوم نیز تکمیل و هم اکنون در حال نصب عرشه اصلی و سالن مسافری است، خاطرنشان کرد: ظرف یکماه آینده بدنه شناور سوم نیز از قالب خارج و مراحل تکمیل بخش های دیگر آن آغاز خواهد شد.


مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، ساخت بدنه شناور از جنس فایبر گلاس را بدلیل هزینه اولیه کمتر نسبت به چوب و فلز، راحت بودن فرم دهی، سرعت بالای تولید و هزینه نگهداری کمتر را  از جمله مزیتهایی عنوان کرد که طی سالیان اخیر مورد توجه و اقبال سازندگان و شناورداران قرار گرفته است.


محمدی کرجی ران با اشاره به کارگاههای فعال شناور سازی در سواحل استان  اظهارداشت: هم اکنون تعداد ۳۲ کارگاه فعال در امر ساخت انواع شناور با نظارت کارشناسان اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان مشغول فعالیت می باشند که با وجود مزیت های داخلی در ساخت شناورها و صادرات آن می توان زمینه رونق معیشت جوانان و اشتغالزایی بیشتری را فراهم کرد.


به گفته مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان ظرف شش ماهه اول سال جاری علیرغم همه گیری ویروس کرونا و محدودیت های متاثر از آن، فرآیند ساخت و صدور مجوز تعداد بیش از ۲۰۰ فروند شناور با اخذ مجوز از اداره مرکزی بازرسی و ثبت شناورهای استان هرمزگان آغاز شده؛ که  این امر در نوع خود بی سابقه است.


انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

رشد اقتصادی چین نفت را کاهشی کرد

به گزارش ایسنا، آمار دولتی نشان داد دومین اقتصاد بزرگ جهان در سه ماهه سوم …

پاسخی بگذارید