خانه / دسته‌بندی نشده / فیضی: عمده برنامه های بیطرف با اسناد بالادستی همخوانی دارد

فیضی: عمده برنامه های بیطرف با اسناد بالادستی همخوانی داردبه گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محمد فیضی زنگیرعصر امروز (شنبه) در دفاع از برنامه های وزیر پیشنهادی نیرو در صحن علنی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تجربیات ارزشمند سیاسی، اجرایی، آموزشی و پژوهشی ازوزیر پیشنهادی وزارت نیرو به عنوان مستعدترین مدیر در این حوزه نشان داده است.
وی همچنین گفت: امروزاز وزیرپیشنهادی دفاع می کنم که به عنوان یکی از بنیانگذاران تحقیقات آب جهاد سازندگی در کشور است.
فیضی از اقدامات مهم وی در دوران تصدی گری می توان به تدوین نظام و برنامه بلند مدت تحقیقات آب و سامانه پایش آب، تشکیل موسسه تحقیقات آب و کادرسازی و توسعه نیروی انسانی متخصص و تدوین و تصویب راهبردهای بلند مدت آب در کشور اشاره کرد و افزود: روزی را تصور می کنم که اهداف و برنامه های پیشنهادی و قید شده برای رفع چالش ها در این برنامه برآورده شود.
وی افزود: در باره مهار آب های مرزی و توسعه ملی، کارهای مهمی انجام و حتی در بسیاری از جاها عملیاتی شده و یا درحال عملیاتی شدن است.
فیضی همچنین در مورد ریزگردها گفت: این، مساله مهمی است اما انصاف را رعایت کنیم؛ ریزگردهایی که منشاء خارجی آن 85درصد است در حالی که 15درصد داخلی است و آن هم عمدتا بر مبنای خشکسالی است.
وی افزود: بیشترین سدسازی در کشور در زمان بیطرف انجام شده که اگر نبود مزارع نابود می شد و برای شرب آبی وجود نداشت. منشاء بحران آب تقصیر یک فرد نیست که مربوط به گرم شدن کره زمین و کشورمان است و باید راهکاری اندیشیده شود تا این بحران به صورت اساسی خودش را نشان نداده است.
این نماینده مجلس درباره مهمترین خصوصیاتی که در مورد بیطرف دیده و او را ترغیب به حمایت از وزیر پیشنهادی نیرو کرده است توضیح داد: مهمترین بحث شخصیت وی است که آن را در سه بعد دیدم؛ اول شخصیت سیاسی که یک سیاستمدار متعهد و ثابت قدم و در بعد اجرایی به عنوان مدیر کاری موفق و شناخته شده است.
وی ادامه داد: در بعد علمی هم به عنوان عضوهیات علمی، اموزشی و پژوهشی موفق عمل کرده است؛ تجربیات ارزشمند سیاسی، اجرایی، آموزشی و پژوهشی از وی به عنوان مستعدترین مدیر در این حوزه نشان داده است. امروز از وزیر دفاع می کنم که به عنوان یکی از بنیانگذاران تحقیقات آب جهاد سازندگی در کشور است.
فیضی با بیان این که این میسر نمی شود جز با تلاش شبانه روزی وزیر و تیم همراه، از مطالبات نمایندگان به غیر از تامین پایدار آب شرب شهرها و روستاها و تامین انرژی پاک و سازماندهی فضای اقتصادی در آب وبرق و بهبود فضای کسب و کار، به مساله فاضلاب اشاره کرد.
وی در این ارتباط تاکید کرد: یکی از اولویت های مهم ریاست جمهوری در سخنرانی ها در برنامه ها توجه به فاضلاب بود؛ بسیاری از نواحی منفصل شهری و حاشیه شهرها و شهرک های تازه تاسیس به شبکه فاضلاب دسترسی ندارند و در برنامه ها دیده شده است.
فیضی افزود: مخالفان مطرح کردند و گفتند به برنامه ششم توسعه در برنامه وزیر توجهی نشده اما این گونه نبوده است و بسیاری همپوشانی دارد و 85درصد برنامه بیطرف با برنامه ششم و با اسناد بالادستی همخوانی دارد و در برنامه هم گفته نشده مغایر با برنامه ششم است.
سیام**6084*1724* خبرنگار: امیر خان زاده* انتشار: حسین فتح الهیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید