خانه / دسته‌بندی نشده / لاریجانی عید قربان را به همتایان مسلمان خود تبریک گفت/تاکید برتقویت فضای گفتمان سازنده میان پارلمان های کشورهای اسلامی

لاریجانی عید قربان را به همتایان مسلمان خود تبریک گفت/تاکید برتقویت فضای گفتمان سازنده میان پارلمان های کشورهای اسلامیبه گزارش پنجشنبه ایرنا از خانه ملت، علی لاریجانی در پیام خود به روسای مجالس کشورهای اسلامی و برخی شخصیت های جهان اسلام گفت:مناسک حج ابراهیمی کانون صمیمیت،یکرنگی و فریضه بی همتا و مظهر یکپارچگی و انسجام مسلمانان به شمار می رود.
در بخش دیگری از پیام رئیس مجلس شورای اسلامی آمده است: تعامل اسلامی به ما می آموزد که یکی از اهداف اصلی و فلسفه حج، ایجاد تفاهم و تحکیم برادری بین مسلمین است و دوری از اختلاف و تفرقه و تشدید روح اخوت و همدلی در مناسک بزرگ حج نیاز ضروری امروز امت اسلامی است.
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه تاکید کرد: تقویت فضای گفتمان موثر و سازنده میان پارلمان های کشورهای اسلامی در شرایط حساس کنونی جهان اسلام، نقش مهمی در کمک به حل بحران های منطقه ای و مبارزه با افراط گرایی و تروریسم دارد.
لاریجانی دراین پیام یادآور شد:بی تردید امروز پیشبرد مناسبات پایدار پارلمانی دوجانبه، منطقه ای و چندجانبه به منظور نیل به ترتیبات جدید مبتنی بر صلح و امنیت در بین امت اسلامی یک ضرورت است.
رئیس قوه مقننه با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی از هرگونه اقدامی برای تقویت روح اخوت و همبستگی اسلامی و همکاری فزاینده کشورهای اسلامی حمایت می کند اظهار کرد:
عمیقاً اعتقاد دارم که در پرتو تلاش های مشترک، می توان مشکلات کنونی جهان اسلام را برطرف نموده تا امت اسلامی جایگاه شایسته خود را در مناسبات جهانی بازیابد.
سیام**2021**دریافت:داود مرادپور*انتشار:امیرکاردان رادانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید