خانه / دسته‌بندی نشده / مجمع تشخیص مصلحت نظام حرکتی فراجناحی دارد

مجمع تشخیص مصلحت نظام حرکتی فراجناحی داردبه گزارش ایرنا حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در خطبه های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه با اشاره به معرفی رئیس، دبیر و اعضای این مجمع از سوی رهبری، اظهار کرد: فلسفه تشکیل این مجمع مشورتی توسط حضرت امام (ره)، حل اختلافات بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان بود تا نظام اسلامی در مسیر حرکت دچار چالش نشود.
وی افزود: در این مجمع مشورتی همه اعضا با اعتماد و اعتقاد به ولایت و آرمانهای انقلاب اسلامی با تخصص های مختلف و تعهد لازم حضور دارند و در مواقع لزوم در خصوص رفع مسائل مورد اختلاف مجلس و شورای نگهبان تصمیم گیری می کنند.
عصمتی با گرامیداشت یاد شهید محسن حججی و دیگر شهدای مدافع حرم، گفت: این جوانان غیور برای دفاع از انقلاب اسلامی و مسلمانان در هر نقطه ای که لازم باشد حضور می یابند و با نثار خون پاک خود، درخت اسلام و انقلاب را آبیاری می کنند.
خطیب جمعه تربت حیدریه همچنین با گرامی داشت روز جهانی مسجد؛ تحکیم باورها و اعتقادات مردم، ایجاد روحیه اتحاد و همدلی برای رفع مشکلات جامعه اسلامی را از مهمترین رسالت های مسجد و متولیان آن برشمرد.
عصمتی گفت: برخی مسجد را تنها مکانی برای نماز خواندن می پندارند و حال آنکه از ابتدای اسلام، مسجد اساسا به عنوان سنگری برای تقویت مسائل اعتقادی، فرهنگی، بصیرتی و اقتصادی مطرح بوده است.
شهر 130 هزار نفری تربت حیدریه در 150 کیلومتری مشهد واقع است.
** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی
5132انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید