خانه / دسته‌بندی نشده / مجوز فعالیت ۴۰ درصد احزاب استان زنجان در دولت تدبیر و امید صادر شده است

مجوز فعالیت ۴۰ درصد احزاب استان زنجان در دولت تدبیر و امید صادر شده استبهروز مهدوی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه نخستین حزب سیاسی دارای مجوز در زنجان در سال ۱۳۶۴ تشکیل شده است، افزود: طی هشت سال دولت اصلاحات در مجموع ۱۴ مجوز فعالیت به تشکل ها و احزاب سیاسی در استان داده شد.
وی ادامه داد: در دولت های نهم و دهم نیز در مجموع هشت تشکل سیاسی در سطح استان مجوز فعالیت گرفتند.
مهدوی با بیان اینکه طی دولت یازدهم به ۱۶ حزب و تشکل سیاسی در استان مجوز فعالیت داده شد، اظهار کرد: بر اساس آمارهای موجود، از مجموع ۳۷ حزب و تشکل سیاسی دارای مجوز و شناسنامه در استان،۴۰ درصد تشکل های سیاسی،مجوز فعالیت خود را در دولت تدبیر و امید دریافت کرده اند.
وی به رشد قابل توجه تعداد تشکل های سیاسی طی فعالیت دولت تدبیر و امید در کشور اشاره کرد و افزود: در استان زنجان نیز تلاش بر این بود تا زمینه و بستر مساعدی برای فعالیت احزاب و تشکل های سیاسی فراهم شود و رشد فعالیت تشکل ها نشان از تحقق بالندگی سیاسی در سطح استان است.
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری به راه اندازی نخستین شعبه استانی خانه احزاب کشور در استان زنجان اشاره کرد و ادامه داد: بهمن سال گذشته با حضور و مشارکت جریان ها و احزاب سیاسی فعال در استان، نخستین شعبه استانی خانه احزاب کشور در زنجان گشایش یافت.
مهدوی خاطرنشان کرد: خانه احزاب، نهادی صنفی است و لازم است تشکل های سیاسی استان، وجود این خانه را زمینه ای برای منظم تر کردن تشکیلات حزبی در استان قرار دهند.
به گزارش ایرنا در زمان حاضر بیش از ۲۴۰ حزب سیاسی در کشور مجوز فعالیت دارند.
۷۳۱۲/۶۰۸۵
خبرنگار: حسن اکبری ** انتشار دهنده: رویا رفیعیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *