خانه / دسته‌بندی نشده / محور برنامه های دولت دوازدهم در سمنان کاهش نرخ بیکاری است

محور برنامه های دولت دوازدهم در سمنان کاهش نرخ بیکاری استمحمدرضا خباز روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : دولت دوازدهم قدم های شمرده و پایداری را برای افزایش اشتغال در استان آغاز کرده است و همدلی بسیار مطلوبی برای اجرای این منویات در میان دستگاه های اجرایی و مردم سمنان وجود دارد.
وی اظهار داشت : ارایه بیش از 800 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی و صنعتی سمنان برای سال 96 در استان برنامه ریزی شده است.
وی اضافه کرد : اجرای منویات رهبر انقلاب در بحث اقتصاد مقاومتی محور برنامه های دستگاه های اجرایی است و طرح های کاربردی جامعی برای اجرای این منویات در سمنان برنامه ریزی شده است.
خباز ادامه داد : فقط در سال 95 بیش از 400 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید برای افزایش اشتغال و بازگشت واحدهای صنعتی و تولیدی سمنان پرداخت شد که این امر گامی مهم و اساسی برای کاهش نرخ بیکاری در این استان بوده است.
استاندار سمنان تصریح کرد : اقدامات دولت یازدهم در مناطق شهری و روستایی استان در چهار سال گذشته بسیار چشمگیر بوده و انتخاب دوباره دکتر روحانی به عنوان رئیس جمهوری نشانه مقبولیت ایشان در بین آحاد جامعه دارد.
وی تصریح کرد : در چهار سال گذشته بیش از هشت هزار میلیارد تومان تفاهم نامه سرمایه گذاری از سوی استانداری سمنان با بخش خصوصی منعقد شد و این طرح های اشتغال آفرین در دولت دوازدهم نیز ادامه می یابد.
به گزارش ایرنا ، در دولت تدبیر و امید در استان سمنان 87 طرح با سرمایه گذاری 6 هزار و 575 میلیارد تومان تفاهم نامه اجرای طرح های مختلف با بخش خصوصی منعقد شد.
در استان سمنان بیش از هزار و 800 واحد تولیدی و صنعتی وجود دارد که سهم 38 درصدی در اشتغال این استان دارد، سال 95 از استان سمنان بیش از 323 هزار تن کالا با ارزآوری 143 میلیون و 405 هزار و 816 دلار صادر شده است که از نظر ارزش دلاری در مقایسه با سال 94 حدود 17 درصد افزایش داشت.
7339/6026
*خبرنگار: محمدرضا یوسف نژاد **انتشار دهنده : جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید