خانه / دسته‌بندی نشده / مخالفت قاضی پور با وزیر پیشنهادی نیرو: هنوز نیامده، برق اهواز قطع شده است

مخالفت قاضی پور با وزیر پیشنهادی نیرو: هنوز نیامده، برق اهواز قطع شده استبه گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «نادر قاضی پور» عصر امروز (شنبه) در چهارمین روز بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی دولت دوازدهم در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با برنامه های وزیر پیشنهادی نیرو افزود:« 14 استان کشور با ریزگردها درگیر است و در برخی روستاها و شهرها آب با تانکر تامین می شود.»
وی ادامه داد: «آیا مشکلات آبی کشور ما که در منطقه خشک و نیمه خشک قرار داریم، به دلیل کمبود بارندگی یا مدیریت ناکارآمد است؟»
نماینده مردم ارومیه گفت: «فردا شما می توانید در وزارت عریض و طویل نیرو موفق باشید؟ با تخلفات نیروگاه ها می توانید برخورد کنید؟ اگر کارفرما و پیمانکار یکی باشد دزدی و رانت به وجود می آید.»
قاضی پور خطاب به بیطرف اضافه کرد: «در بستن حق آبه رودخانه هیرمند توسط افغانستان شما هیچ کاری نکردید؛ سیستان وبلوچستان را به این روز انداخته اید؛ برای مهار آبهای مرزی چه برنامه ای دارید؟ آیا مدیریت شما دفاع از ایران اسلامی یا به نفع خارجی ها خواهد بود؟»
وی افزود: «نمایندگان گلستان، مازندران و گیلان یک بار با همت خودشان انتقال آب خزر را در برنامه ششم منتفی کردند؛ شما می خواهید با آنها درگیر شوید؟ یقینا زورتان به این نمایندگان نمی رسد.»
وی گفت: «احیای جریان دایمی زاینده رود اصفهان، خواست عموم ایران است؛ آیا توان مدیریت آن را دارید؟ البته که نخیر.»
نماینده مردم ارومیه ادامه داد: «خوزستان هم اکنون با مشکلات زیاد آب و برق دست و پنجه نرم می کند؛ این وضعیت شایسته مردم شهیدپرور جنوب کشور نیست.»
وی گفت: «آیا سزاوار است که تهرانی ها با دمای کمتر از 20 درجه برق داشته باشند و جنوبی ها و خوزستانی ها برق نداشته باشند.»
قاضی پور درباره تالاب ها و دریاچه ها گفت: «در مدیریت شما در وزارت نیرو چند دریاچه و تالاب خشک شد و یا در حال خشک شدن است؛ به عنوان نمونه، دریاچه ارومیه که با جان میلیون ها جمعیت ارتباط مستقیم دارد؛ در دوران مسوولیت شما ارتفاع آن چهار متر کاهش داشت؛ در زمان احمدی نژاد سه متر کاهش داشت؛ با توجه به متوسط آن، هفت متر دریاچه کاهش داشته است که سهم شما در این اتفاق حداکثری بود.»
وی گفت: «امروز فاضلاب ها، پساب های شهرک های صنعتی بدون تصفیه در حال سرازیر شدن به دریاچه ارومیه است.»
نماینده مردم ارومیه ادامه داد: «ستاد احیای نجات دریاچه ارومیه که جهانگیری در راس است، به ستاد مرگ آذربایجان تبدیل شده است.»
قاضی پور خطاب به بیطرف گفت: «شما با زدن سد به جای اینکه ایران را گلستان کنید، گورستان درست کرده اید؛ شما به جای تکنولوژی قنات، اکثر قنات های ایران را خشک کرده اید.»
به گزارش ایرنا، بیطرف متولد سال 1335 در شهر یزد و دانش آموخته کارشناسی ارشد مهندسی عمران از دانشکده فنی دانشگاه تهران است.
وی فعالیت اجرایی خود را از سال 1358 با مشارکت در راه اندازی جهادسازندگی آغاز کرد و در سال های دفاع مقدس، عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.
بعد از پایان جنگ، در سال های 1365 تا 1368 استاندار یزد شد و از سال 1369 تا پایان سال 1373 به مدت پنج سال مسوولیت معاونت آموزشی وزارت نیرو را در دوران بیژن زنگنه به عهده گرفت.
بیطرف در دولت های هفتم و هشتم به عنوان وزیر نیرو فعالیت کرد اما در دولت های نهم و دهم مسوولیت اجرایی نداشت.
با پیروزی «حسن روحانی» در یازدهمین دوره انتخابات رییس جمهوری، بیطرف معاونتِ زنگنه را این بار در وزارت نفت بر عهده گرفت و به عنوان معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت منصوب شد.
حبیب الله بیطرف علاوه بر این مسئولیت ها، عضویت در هیات علمی دانشگاه تهران و پژوهشگاه نیرو، اجرای طرح‌های کارون 3 و 4 و همچنین عضویت در هیات مدیره شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران را در کارنامه خود دارد و اکنون در کنار معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت، ریاست سازمان نظام مهندسی استان تهران را نیز بر عهده دارد.
بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی دولت دوازدهم در مجلس شورای اسلامی از سه شنبه هفته گذشته آغاز شده است.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
اقتصام**9189**1561**خبرنگار:اسماعیل داودی**انتشار:مژگان تواناانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید