خانه / دسته‌بندی نشده / مردم کشورهای اسلامی باید در قبال جنایت علیه مسلمانان میانمار وارد عمل شوند

مردم کشورهای اسلامی باید در قبال جنایت علیه مسلمانان میانمار وارد عمل شوندبه گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه دوم نماز جمعه تهران گفت: خدا حکومت میانمار را ساقط و این جانیان را نابود کند و قبل از آتش آخرت به آتش دنیا بسوزاند.
وی ادامه داد: چه می کنند، بدن آدم می لرزد. مجامع حهانی که امیدی به آنها نیست حداقل لا باید همه مردمان کشورهای اسلامی تظاهرات و راهپیمایی کنند و فریاد بزنند و مرگ بر این جانیان، حامیان این ها، و آمریکا و اسرائیل و حکومت جبار میانمار بگویند.
موحدی کرمانی همچنین خطاب به دولتمردان نظام که تحلیف یاد کرده اند، توصیه کرد: دلسوزانه و مخلصانه و ارادتمندانه به همه عزیزانی که مراسم تحلیف داشتند و قسم خوردند توصیه می کنم بر خودتان رحم کنید، اگر به قسم عمل نکنید، منافق خواهید بود و در قیامت در زمره منافقان محشور خواهید شد.
وی ادامه داد: این تعبیر که من قسم می خورم در مقابل قرآن خودم را وقف مردم و خدمت کنم و به یاد مردم باشم و در غم مردم باشم، خادم مردم باشم، اینها چیزهایی است که آقایان قسم خورده اند، مراقب و مواظب باشند مبادا خدای ناکرده سرنوشتشان به نفاق کشیده شود.

** آمریکا آرزوی بازدید از امکان نظامی ایران را به گور خواهد برد
امام جمعه موقت تهران در واکنش به اقدامات اخیر آمریکا در خصوص برجام گفت: آمریکا خیلی پرو رو است. نه تنها ظالم است، پررو هم است. می گوید باید اماکن نظامی ایران را بازدید کنیم. شما غلط می کنید. شما چه کاره اید؟ چه کسی به شما این اجازه را می دهد؟ این آرزو را به گور خواهید برد.
موحدی کرمانی تاکید کرد: راه های نظارتی در ارتباط با مراکز هسته ای ایران که در برجام تعهد کردیم کاملا روشن است و بازرسان آژانس هم که بازدیدهایی از مراکز هسته ای داشتند صریحا گفته اند ایران هیچ تخلفی از ضوابط آژانس نداشته، حالا آمانو می گوید آژانس می تواند چنین نظارتی را داشته باشد. او اشتباه کرده است.
وی افزود: در رابطه با سلاح هایمان وعده ای نداده ایم که هیچ کشوری در مورد اطلاع از آنها گامی بردارد.
موحدی کرمانی همچنین به مردم و مقامات سوریه برای آزادسازی دیرالزور و نیز به مردم عراق و مسوولان این کشور برای آزادی شهرهای موصل و تلعفر تبریک گفت.
خطیب جمعه تهران در عین حال با اشاره به حوادث یمن با انتقاد از اقدامات عربستان سعودی اظهار داشت: در یمن تعداد مبتلایان به وبا طبق نقل به دو هزار و 43 نفر رسیده که دارند جان می دهند و می میرند و اینها علاوه بر کسانی است که در بمباران ها شهید و کشته می شوند.
وی افزود: نمی دانم این عربستان سعوی راستی احساس مسوولیت نمی کند؟ به آیات قرآن که در زمینه کشتار مسلمانان است ایمان ندارد؟ اگر ایمان ندارد بگوید و اگر دارد چرا پایبند نیست؟ تا کی این همه جنایت و کشتار؟
ادامه دارد…
سیام ** 6084 ** خبرنگار: امیر خان زاده * انتشار: امید غیاثوندانتهای پیام /*


درباره admin

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید