خانه / دسته‌بندی نشده / مشاوراستاندار خراسان شمالی: حضور بانوان در مناصب مدیریتی افزایش می یابد

مشاوراستاندار خراسان شمالی: حضور بانوان در مناصب مدیریتی افزایش می یابدبه گزارش ایرنا ملیحه یغمایی دوشنبه در کارگروه بانوان و خانواده شهرستان اسفراین با اشاره به توانمندی های بانوان در حوزهای مختلف اظهار کرد: راه پیشرفت برای بانوان باز است و این قشر با نشان دادن توانمندی ها خود می تواند در سطح مدیریت شهرستان و استان حضور یابند.
وی افزود: در جامعه ایران استفاده از ظرفیت بانوان در حوزه های فرهنگی و اجتماعی عرف بوده اما در دولت تدبیر و امید نگاه این ست که زنان ظرفیت عظیمی در بخش های مختلف دارند.
وی افزود: اگر چه در دولت دوازدهم وزیر زن در کابینه نداریم اما اکنون دیدگاه ها بسیار عمیقی به حضور بانوان تعریف شده است .
یغمایی گفت : با رویکردی که وجود دارد و دستور رئیس جمهوری به وزیر کشور قرار است از ظرفیت حضور زنان برای حضور در مناصب بخشدار و فرماندار حتی استاندار استفاده شود.
وی افزود: در سطح استان نیز استاندار دستور معرفی ظرفیت های مدیریتی بانوان توانمند در استان برای بخشداری ها داده است و بانوان توانمندی که می توانند در این مناصب بدرخشند معرفی شوند تا از حضور آنها استفاده شود.
یغمایی افزود: مطالبه جدی ما از فرمانداراسفراین نیز استفاده از بانوان در مدیریت های شهرستان است که این دستور دولت و استاندار هم است.
وی با بیان اینکه هم اکنون بانوان 200 پست مدیریتی دراستان دارند، افزود: مشخصات هزار بانوی توانمند دراستان ثبت شده است.
وی گفت: 59 نفر از اعضای شورای پنجم شهر و روستا ها و 90 دهیار استان از بانوان هستند که درنظر داریم تعداد بانوان دهیار را دراستان را افزایش دهیم .

*پارلمان مشورتی زنان استان تشکیل می شود
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان شمالی گفت: در حال تدوین برنامه ای باعنوان پارلمان مشورتی زنان دراستان هستیم که دراین پارلمان از حضور مشورتی و ظرفیت و ایده بانوان استفاده خواهد شد .
یغمایی افزود: بانوان علاوه بر حضور اجتماعی باید در فعالیت های سیاسی نیز حضور داشته باشند و دارای دیدگاه و بینش سیاسی باشند تا بتواند وارد عرصه های دیگر شوند.
وی با تاکید به حضور زنان در عرصه سیاست گفت: بانوان باید احزاب فعال داشته باشند تا بتوانند در دولت نقش آفرینی کنند.
یغمایی افزود: 49 درصد جمعیت استان را زنان تشکیل می دهند ولی درانتخابات اخیر 51 درصد آرای ماخوذه را به صندوق های رای ریختند.
فرماندار شهرستان اسفراین نیز در این نشست با اشاره به توانمندی های بانوان در سطح جامعه گفت: نرخ مشارکت زنان در حوزه مدیریتی جامعه پایین است.
جواد نوروزی گفت: افراط و تفریط در حوزه بانوان به این حوزه آسیب می زند و باید راه اعتدال را دراین حوزه در پیش گرفت.
وی با اشاره به فعالیت های سازمان های مردم نهاد در حوزه بانوان در شهرستان اسفراین گفت: فعالیت های حوزه بانوان باید در قالب سازمان های مردم نهاد هدفمندسازی شود.
شهرستان 120هزار نفری اسفراین در 60کیلومتری جنوب شرقی بجنورد مرکز خراسان شمالی قرار دارد.
7189/ 6042 خبرنگار بتول صارمی** انتشار: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید