خانه / دسته‌بندی نشده / مطهری: همکاری ایران و ویتنام در مجامع بین المللی به ویژه در مباحث حقوق بشری ضروری است

مطهری: همکاری ایران و ویتنام در مجامع بین المللی به ویژه در مباحث حقوق بشری ضروری استبه گزارش روز سه شنبه ایرنا از خانه ملت، علی مطهری در دیدار دو با تی نایب رییس مجلس ویتنام که در راس یک هیات عالی رتبه پارلمانی به تهران سفر کرده است، با ابراز خرسندی از افزایش تبادل هیات های پارلمانی میان مجالس ایران و ویتنام اظهارکرد: در سال های اخیر مناسبات پارلمانی ایران و ویتنام روند رو به رشدی داشته و گفت وگوهای سازنده ای میان نمایندگان دو ملت صورت گرفته است که می تواند سهم قابل توجهی در تسهیل روابط دوستانه دو کشور داشته باشد.
وی به اهمیت گفت و گوهای مجالس دو کشور در همه سطوح اشاره و خاطرنشان کرد: تداوم گفت و گوهای گروه های دوستی پارلمانی، کمیسیون‌های تخصصی و روسای مجالس دو کشور منجر به ایجاد درک و شناخت متقابل از یکدیگر شده و بسترهای لازم برای مراودات تجار و بخش های خصوصی دو کشور را فراهم می کند.
نایب رییس دوم مجلس شورای اسلامی همچنین بر اهمیت توسعه همکاری‌های تجاری و اقتصادی دو کشور تاکید کرد و گفت: ایران و ویتنام ظرفیت های اقتصادی و تجاری بالایی دارند که باید از آنها به نفع دو ملت استفاده کرد.
مطهری تصریح کرد ایران از همکاری با این کشور در بخش های انرژی و توسعه و ارتقای سطح مراودات بانکی و مالی استقبال می کند.

دو با تی نایب رییس مجلس ویتنام نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به ایران گفت: یکی از اهداف مهم سفر هیات پارلمانی ویتنام به ایران تقویت مناسبات پارلمانی دو کشور و تاکید بر اهمیت تداوم همکاری های پارلمانی فیمابین است.
وی افزود: ویتنام به اهمیت روابط دوستانه با ایران واقف است و از تلاش های مثبت ایران در راستای استقرار صلح و ثبات منطقه قدردانی می کند.
نایب رییس مجلس ویتنام به علاقمندی ویتنام برای توسعه روابط همه جانبه خود با ایران اشاره کرد و اظهار کرد: ویتنام در زمینه های اقتصادی و تجاری، علمی و فناوری‌های نوین، کشاورزی و به ویژه کاربرد علوم نوین در صنایع دفاعی و امنیت ملی، آمادگی لازم برای توسعه همکاری های خود با ایران را دارد.
وی افزود: امیدوارم این سفر آغاز فصل نوینی از روابط دوستانه دو کشور و همکاری های فیمابین در مجامع بین المللی را رقم بزند.
سیام**9314**1336
تنظیم: داود توسلی**انتشار:مهرنوش خانزائیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید