خانه / دسته‌بندی نشده / نظام شورایی ضرورت تحقق توسعه متوازن / سیاسی کاری در شوراهای شهر و روستا سم مهلک است

نظام شورایی ضرورت تحقق توسعه متوازن / سیاسی کاری در شوراهای شهر و روستا سم مهلک استبه گزارش ایرنا، علیرضا رشیدیان دوشنبه شب در نشست با اعضای چهارمین دوره شوراهای اسلامی استان خراسان رضوی افزود: اعضای شوراها جمع ذیقیمت برای نظام هستند و بزرگترین اتکای نظام به مردم است.
وی اظهار کرد: یکی از نظام های بی نظیر در دنیا برای تحقق مردم سالاری نظام شورایی موجود در ایران می باشد و این نظام ضروت شرعی، عقلی، قانونی و نیاز اجرایی کشور است.
وی با اشاره به فعالیت بیش از 117 هزار عضو شورا در کشور گفت: حفاظت از تداوم ارزشهای الهی نظیر عدالت، آزادی و آرامش برای مردم از وظایف دولت و مسئولان نظام است.
رشیدیان افزود: انتخابات به معنای شکست یک عده و پیروزی گروهی دیگر نیست زیرا در نظام مردم سالاری پیروزی و شکست معنا ندارد.
وی با تاکید بر اینکه گرایش سیاسی و سیاسی کاری برای اعضای شوراها مانند سم مهلک است، اظهار کرد: شوراها سلسله به هم پیوسته هستند و موفقیت شورای پنجم نیز در تداوم پیروزیهای شورای چهارم است.
وی با بیان اینکه اعضای شورای چهارم باید به صورت اتاق فکر شورای پنجم را یاری کنند، گفت: تجارب اعضای شورای چهارم در ملکیت شخصی آنها نیست بلکه ذخیره ای متعلق به مردم است که باید به اعضای شورای پنجم منتقل شود.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: در پنجمین دوره شوراهای شهر و روستای خراسان رضوی 52 درصد از کسانی که در شوراهای قبلی سابقه عضویت داشته اند انتخاب شده اند که این رکورد خوبی برای تجربه کاری اعضاست.
وی با تاکید بر ورود اعضای شوراها به مسائل مختلف شهر و روستا نظیر کمبود آب، حمل و نقل، بهداشت عمومی و گسترش فضای سبز افزود: باید از ظرفیتهای مختلف برای رفع این مشکلات استفاده کرد.
در این نشست از اعضای چهارمین دوره شوراهای اسلامی استان خراسان رضوی قدردانی شد.
فعالیت رسمی پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در خراسان رضوی نیز از اول شهریور ماه آغاز می شود.
7505 / 6053 خبرنگار: ندا جواهرفر ** انتشاردهنده: محمد حسین علی مقدمانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید