خانه / دسته‌بندی نشده / نماینده تهران در مجلس: وحدت و انسجام داخلی نیاز امروز کشور است

نماینده تهران در مجلس: وحدت و انسجام داخلی نیاز امروز کشور استداود محمدی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره سخنان دکتر حسن روحانی در گفت وگوی زنده تلویزیونی شامگاه سه شنبه مبنی بر این که اگر بخواهیم فضای سیاسی کشور را بسنجم، من این فضای یک ماه گذشته را خیلی می‌پسندم. دراین یک ماه گذشته انتقادها سالم‌تر و نرم‌تر بود و لحن‌های خشونت‌آمیز در فضای رسانه‌ای ما کمتر دیده می‌شد، افزود: هرچه وحدت وانسجام میان نیروهای داخلی بیشتر شود منافع آن به ملت می رسد.
وی ادامه داد:البته این بدان معنی نیست که از دولت انتقاد نشود بلکه انتقادها باید مشفقانه ودلسوزانه ودر جهت رفع مشکلات و کاستی ها باشد و قطعا نقدهای تندوکنایه آمیز و خدای ناکرده خصمانه نه تنها آثار مثبت ندارد بلکه باعث ایجاد کدورت و خلل در بین نیروهای انقلابی داخل کشور می شود.
عضو فراکسیون امید مجلس همچنین اظهارکرد: در موضوع انتقاد مهم ترین مساله باید حفظ و تقویت منافع کشور و دلسوزانه و در جهت رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم باشد.
محمدی تصریح کرد: هرچه از اصطکاک و تنش فاصله بگیریم برای کشور بهتر است و دولت نیز بهتر می تواند در مسیر حرکت به سوی پیشرفت و اقدامات اساسی گام بردارد .
وی همچنین گفت: در جلسات رای اعتماد مجلس به وزیران پیشنهادی دولت دوازدهم مشاهده شد که مهم ترین نگاه نمایندگان کارآمدی ، تعهد وپاکدستی و توجه به مساله اقتصاد ومعیشت مردم بود و بسیاری از وزیران با آرای بالای 200 رای اعتماد راهی کابینه شدند .
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نمایندگان برای این که دولت زودتر کارهای خود را آغاز کند و با پشتوانه بالاتری قدم بردارند اقبال خوبی در رای اعتماد به کابینه نشان دادند و انتظار این است دولت نیز قدم های خوبی در جهت رفع مشکلات اقتصادی مردم بردارد و وزیران در جهت وعده هایی که در روز رای اعتماد دادند حرکت کنند .
به گزارش ایرنا ، در گفت و گوی تلویزیونی رئیس جمهوری شامگاه سه شنبه مجری از دکتر روحانی سوال کرد:
در حوزه سیاست داخلی اگر به زمان انتخابات و فضای تبلیغات انتخاباتی برگردیم نوع موضوعات و نکاتی که مطرح می‌شد و شاید لازمه زمان تبلیغات انتخاباتی باشد، به نظر می‌آید فضای جامعه فضای ملتهبی بود؛ اما بعد از آن اقداماتی صورت گرفت که شما در صدد آرام‌سازی فضای سیاسی کشور هستید. دیدارهایی در سطح عالی اتفاق افتاد. این یک اتفاق موقت در صحنه سیاسی کشور بود یا یک فرآیند هست و چشم‌انداز چهار ساله سیاسی داخلی کشور را در آینده ترسیم خواهد کرد؟
رئیس جمهوری نیز در پاسخ به این سوال خاطرنشان کرد: در ایام انتخابات فضای کشور ما به رغم این که بسیار رقابتی بود و همه جناح‌های مختلف و رقبای انتخاباتی فعال بودند و بسیار جالب بود اما در عین حال فضا بسیار اخلاقی و قاعده‌مند بود. یعنی همه قواعد بازی را بلد بودند. شعار می‌دادند، شعارها هم گاهی، شعارهای واضح و صریح بود اما در عین حال ما گاهی جلسات تبلیغات انتخاباتی داشتیم در یک استانی بین من و مثلاً رقبایم گاهی با فاصله یک ساعت یا دو ساعت و این جمعیت ها در خیابان‌ها بهم می‌رسیدند اما کاملاً مؤدبانه و برادرانه با هم رفتار می‌کردند.
دکتر روحانی با تقدیر از ملت بزرگ ایران، مخصوصاً جوان‌ها و بانوان که کار بسیار عظیمی را در ایام انتخابات انجام دادند، گفت: در دنیا کمتر سابقه دارد که انتخابات اینقدر پرشور و شکوهمند بوده و مردم اینقدر اخلاقی و درچارچوب قواعد بازی مشارکت فعال داشته باشند.
وی ادامه داد : اگر می خواهیم به اهدافی که ملت، انقلاب و نظام ما می‌خواهد برسیم، راهی جز وحدت، اتحاد و تعامل با یکدیگر نداریم؛ اینکه می‌گوییم با دنیا باید تعامل داشته باشیم یا مقام معظم رهبری فرمودند تعامل گسترده با جهان داشته باشیم به طور طبیعی باید تعامل ما در داخل خیلی عمیق‌تر و گسترده‌تر باشد تا تعامل با ملل دیگر و دیگر کشورها
رئیس جمهوری همچنین تصریح کرد: فضای سیاسی را اگر بخواهم بسنجم، من این فضای یک ماه گذشته را خیلی می‌پسند.
وی با بیان این که در این یک ماه گذشته انتقادها سالم‌تر و نرم‌تر بود و لحن‌های خشونت‌آمیز در فضای رسانه‌ای ما کمتر دیده می‌شد، گفت: حتی در مجلس شورای اسلامی ما برای رأی اعتماد وزرا، فضای بهتر و زیباتری را نسبت به دولت یازدهم مشاهده کردیم. اینکه همه با هم و کنار هم باشیم و اگر نقدی داریم دلسوزانه و مشفقانه همدیگر را نقد کنیم و به فکر اهداف بلند آینده‌مان باشیم بسیار مهم است و باید این مسأله را مدنظر قرار دهیم.
سیام * 1053** 1336
خبرنگار: حمید شریفی کیا** انتشار: مهرنوش خانزائیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید