خانه / دسته‌بندی نشده / نماینده مجلس: مردم در فضای سیاسی کشور احساس آرامش می کنند

نماینده مجلس: مردم در فضای سیاسی کشور احساس آرامش می کنندمحمد کاظمی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا اظهار داشت: امروز همه مردم و گروه های مختلف این احساس را دارند که فضای سیاسی کشور آرام تر و با طمانینه تر از قبل شده است.
وی افزود: در ایام انتخابات شاهد برخی تخریب ها بودیم ولی این تخریب ها آن حدی نبود که آرامش جامعه را به هم بزند، ما در کشورهای اروپایی شاهدیم که رقابت های انتخاباتی سرسختی بین گروه ها و افراد وجود دارد و فضا بسیار تند است ولی انصافا این فضا در ایران وجود نداشت و آرامش خاصی در کشور حاکم بود.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی نیز انصافا در ایجاد این آرامش و طمانینه نقش زیادی داشت، ما شاهد بودیم در مجلس برخی گروه های سیاسی که با مواضع دکتر روحانی موافق نبودند، انصافا به وزیران دولت رای دادند، رای این افراد و گروه ها به وزیران دکتر روحانی در راستای منافع ملی و مصالح کشور بود.
عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی مجلس تصریح کرد: امروز سه قوه باید با وحدت و همدلی در رشد و پیشرفت کشور گام بردارند، برای تقویت این فضا و حفظ این آرامش سیاسی کشور، قوه قضاییه هم باید گام های موثری بردارد.
کاظمی گفت: قوه قضاییه باید در راستای تقلیل محکومیت های زندانیان امنیتی و سیاسی، مرخصی به محکومین، عفو به برخی زندانیان و حل مشکلات آنان گام بردارد، این مساله می تواند نقش سازنده در تقویت فضای آرامش جامعه داشته باشد.
این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سه قوه باید با همدلی و صمیمیت مشکلات اساسی مردم خصوصا بیکاری و اشتغال را حل کنند.
وی گفت: امروز همراهی قوای مجریه و مقننه بسیار خوب است، نمی گوییم که این همراهی از سوی قوه قضاییه وجود ندارد، همراهی وجود دارد ولی این همراهی باید تقویت شود.
به گزارش ایرنا ، رییس جمهوری سه شنبه گذشته در نخستین گفت وگوی تلویزیونی خود با مردم در دولت دوازدهم ، گفت: در ایام انتخابات فضای کشور ما به رغم این که بسیار رقابتی بود و همه جناح‌های مختلف و رقبای انتخاباتی فعال بودند ، اما در عین حال فضا بسیار اخلاقی و قاعده‌مند بود. یعنی همه قواعد بازی را بلد بودند.
وی ادامه داد : اگر می خواهیم به اهدافی که ملت، انقلاب و نظام ما می‌خواهد برسیم، راهی جز وحدت، اتحاد و تعامل با یکدیگر نداریم.
رئیس جمهوری تصریح کرد: فضای سیاسی را اگر بخواهم بسنجم، من این فضای یک ماه گذشته را خیلی می‌پسند.
وی با بیان این که در این یک ماه گذشته انتقادها سالم‌تر و نرم‌تر بود و لحن‌های خشونت‌آمیز در فضای رسانه‌ای ما کمتر دیده می‌شد، گفت: حتی در مجلس شورای اسلامی ما برای رأی اعتماد وزرا، فضای بهتر و زیباتری را نسبت به دولت یازدهم مشاهده کردیم. اینکه همه با هم و کنار هم باشیم و اگر نقدی داریم دلسوزانه و مشفقانه همدیگر را نقد کنیم و به فکر اهداف بلند آینده‌مان باشیم بسیار مهم است و باید این مسأله را مدنظر قرار دهیم.
سیام**9121 خبرنگار: سمیه لاری*انتشار:امیرکاردان رادانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید