خانه / دسته‌بندی نشده / نماینده مجلس: هشتاد درصد وزیران پیشنهادی رای اعتماد می گیرند

نماینده مجلس: هشتاد درصد وزیران پیشنهادی رای اعتماد می گیرند«سهیلا جلودارزاده» عصر شنبه در حاشیه نشست هم اندیشی زنان کارآفرین در حوزه کالا و خدمات به خبرنگار ایرنا گفت: تنها 15 تا 20 درصد وزیران پیشنهادی همچون «محمدجواد آذری جهرمی» وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات و «عباس آخوندی» وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی به دلیل اختلاف سلیقه ممکن است رای اعتماد نیاورند.
وی افزود: جلسه رای اعتماد به وزیران پیشنهادی کابینه دوازدهم تا فردا (یکشنبه) ادامه خواهد داشت.
به گزارش ایرنا، بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی دولت دوازدهم از روز سه شنبه گذشته(17 مرداد) در مجلس آغاز شد و نمایندگان مجلس صلاحیت وزیران پیشنهادی وزارتخانه ها را براساس حروف الفبا به ترتیب هر کدام دو مخالف و دو موافق بررسی کردند و وزیران پیشنهادی در پایان صحبت های موافقان و مخالفان از برنامه های خود دفاع کردند.
جلسات علنی مجلس شورای اسلامی از روز آغاز بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی دولت در دو نوبت صبح و عصر برگزار شد و نمایندگان در نوبت صبح از ساعت 8 تا 13 و در نوبت عصر از ساعت 14:30 تا 19:30 جلسه علنی داشتند. نمایندگان تنها در روز پنج شنبه در یک نوبت جلسه علنی داشتند.
تا لحظه ارسال خبر صلاحیت وزیران پیشنهادی آموزش و پرورش، ارتباطات و فناوری اطلاعات، اطلاعات، امور اقتصادی و دارایی، امور خارجه، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تعاون، کار ورفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی، دادگستری، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، صنعت، معدن و تجارت، فرهنگ و ارشاد اسلامی، کشور و نفت بررسی شده است.
براساس این گزارش معاون امور مجلس رییس جمهوری هفدهم مردادماه نام 17 وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد. رئیس جمهوری تنها برای وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری گزینه ای پیشنهادنکرده است.
به گفته« محمود واعظی » وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار است رئیس جمهوری برای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سرپرست تعیین کند تا در زمان مقتضی گزینه پیشنهادی به مجلس شورای اسلامی معرفی شود.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
اقتصام**9132**1561**خبرنگار: فرزانه سلامت بخش**انتشار:مژگان تواناانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید