خانه / دسته‌بندی نشده / نماینده مجلس: وزیران پیشنهادی به رویکرد عدالت جنسیتی در برنامه هایشان توجه کنند

نماینده مجلس: وزیران پیشنهادی به رویکرد عدالت جنسیتی در برنامه هایشان توجه کنندبه گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، سیده فاطمه حسینی روز شنبه در جلسه علنی مجلس و در جریان بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی در تذکری با استناد به ماده 206 آیین نامه داخلی مجلس افزود: رییس جمهوری می تواند با استفاده از وقت وزیران، در پایان و به طور یک جا از آنان دفاع کند.
وی ادامه داد: طبق آیین نامه داخلی مجلس وزیران پیشنهادی باید به دفاع از برنامه بپردازند و انطباق برنامه آنان با اسناد بالا دستی مورد تاکید است.
حسینی اظهار داشت: بر اساس ماده 101 قانون برنامه ششم توسعه که در لایحه پیشنهادی دولت ارایه شد و مورد تصویب مجلس قرار گرفت کلیه دستگاه ها موظف به اعمال رویکرد عدالت جنسیتی بر مبنای اصول اسلامی در سیاست ها، برنامه ها و طرح های خود شدند اما در برنامه وزیران پیشنهای کمتر به این موضوع پرداخته شده است.
وی از رییس جمهوری خواست برنامه های دولت دوازدهم برای اجرای ماده 101 برنامه ششم توسعه را ارایه کند و نیز درباره علت انتخاب نکردن زنان به عنوان وزیر شفاف سازی های لازم را داشته باشد.
مسعود پزشکیان نایب رییس مجلس که ساعتی از جلسه علنی امروز مجلس را بر عهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: چون ساختار وجود ندارد وزیران می توانند تنها کلیات و اهداف و راهبردها را بگویند.
محمد مهدی مفتح نماینده مردم تویسرکان در مجلس نیز در تذکری با استناد به ماده 206 آیین نامه داخلی مجلس گفت: در حال حاضر مشغول بررسی برنامه وزیران پیشنهادی هستیم که این بررسی یک میثاق بین نمایندگان مجلس و وزیران است تا در دوران وزارت، این برنامه را عملیاتی کنند.
وی افزود: در سخنان وزیران پیشنهادی بعضا تحقق یک برنامه را منوط به تامین بودجه و اعتبار مورد نیاز می کنند. اگر بخواهیم برنامه ها را مشروط به این شرایط کنیم چرا باید بررسی برنامه ها را داشته باشیم.
وی ادامه داد: انتظار می رود وزیران پیشنهادی شناخت کامل نسبت به بودجه کشور داشته باشند و بر اساس آن ، برنامه ارایه کنند.
سیام**9254**1751
خبرنگار: سجاد خسروانیان*انتشار:امیرکاردان رادانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید