خانه / دسته‌بندی نشده / نماینده پاکدشت در مجلس:تنش زدایی از برنامه های دولت دوازدهم با هدف حفظ منافع نظام وملت است

نماینده پاکدشت در مجلس:تنش زدایی از برنامه های دولت دوازدهم با هدف حفظ منافع نظام وملت استمحمد قمی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره سخنان دکتر حسن روحانی در گفت وگوی زنده تلویزیونی شامگاه سه شنبه مبنی بر این که اگر بخواهیم فضای سیاسی کشور را بسنجم، من این فضای یک ماه گذشته را خیلی می‌پسندم. دراین یک ماه گذشته انتقادها سالم‌تر و نرم‌تر بود و لحن‌های خشونت‌آمیز در فضای رسانه‌ای ما کمتر دیده می‌شد، افزود: دولت دوازدهم با تجربه ای که از دولت یازدهم کسب کرد فضای جامعه را به سمت وحدت هدایت کرد.
وی ادامه داد: دیدار رئیس جمهوری با علما، شخصیت های سیاسی ، فراکسیون های مجلس ، نیروهای مسلح ارتش و سپاه و استفاده از آنها در دولت دوازدهم سبب شد تا زمینه های تنش زدایی در جامعه بوجود آید و وحدت حاکم شود .
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین اظهارکرد: با توجه به منطقه آشوب زده خاورمیانه و وجود تنش در اطراف ایران از جمله در افغانستان ، پاکستان ، عراق ، سوریه ویمن که استکبار و صهیونیست ها و عربستان تلاش می کنند اسلام آمریکایی را جایگزین اسلام ناب محمدی کنند امروز بیشتر از هر زمان دیگری به وحدت و انسجام نیازمندیم .
قمی گفت: تنش زدایی حرکتی از سوی کل نظام است که منفعت آن به کل خواهد رسید و این اقدام در جهت منویات امام راحل و رهبر معظم انقلاب و پاسداری از خون شهیدان وهم بستری مناسب برای خدمتگزاری است .
وی خاطرنشان کرد: پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) همواره امت اسلامی را به وحدت دعوت کرده اند و امام بزرگوار و رهبری هم همواره بر این موضوع تاکید داشتند ودر قضایای قبل از انقلاب و حضور مسلمانان در عربستان به مساله وحدت وانسجام مسلمانان تاکید می کردند.
نماینده مردم پاکدشت در مجلس دهم تصریح کرد: مساله وحدت می تواند اختلافات را هم کاهش دهد .
به گزارش ایرنا ، در گفت و گوی تلویزیونی رئیس جمهوری شامگاه سه شنبه مجری از دکتر روحانی سوال کرد:
در حوزه سیاست داخلی اگر به زمان انتخابات و فضای تبلیغات انتخاباتی برگردیم نوع موضوعات و نکاتی که مطرح می‌شد و شاید لازمه زمان تبلیغات انتخاباتی باشد، به نظر می‌آید فضای جامعه فضای ملتهبی بود؛ اما بعد از آن اقداماتی صورت گرفت که شما در صدد آرام‌سازی فضای سیاسی کشور هستید. دیدارهایی در سطح عالی اتفاق افتاد. این یک اتفاق موقت در صحنه سیاسی کشور بود یا یک فرآیند هست و چشم‌انداز چهار ساله سیاسی داخلی کشور را در آینده ترسیم خواهد کرد؟
رئیس جمهوری نیز در پاسخ به این سوال خاطرنشان کرد: در ایام انتخابات فضای کشور ما به رغم این که بسیار رقابتی بود و همه جناح‌های مختلف و رقبای انتخاباتی فعال بودند و بسیار جالب بود اما در عین حال فضا بسیار اخلاقی و قاعده‌مند بود. یعنی همه قواعد بازی را بلد بودند. شعار می‌دادند، شعارها هم گاهی، شعارهای واضح و صریح بود اما در عین حال ما گاهی جلسات تبلیغات انتخاباتی داشتیم در یک استانی بین من و مثلاً رقبایم گاهی با فاصله یک ساعت یا دو ساعت و این جمعیت ها در خیابان‌ها بهم می‌رسیدند اما کاملاً مؤدبانه و برادرانه با هم رفتار می‌کردند.
دکتر روحانی با تقدیر از ملت بزرگ ایران، مخصوصاً جوان‌ها و بانوان که کار بسیار عظیمی را در ایام انتخابات انجام دادند، گفت: در دنیا کمتر سابقه دارد که انتخابات اینقدر پرشور و شکوهمند بوده و مردم اینقدر اخلاقی و درچارچوب قواعد بازی مشارکت فعال داشته باشند.
وی ادامه داد : اگر می خواهیم به اهدافی که ملت، انقلاب و نظام ما می‌خواهد برسیم، راهی جز وحدت، اتحاد و تعامل با یکدیگر نداریم؛ اینکه می‌گوییم با دنیا باید تعامل داشته باشیم یا مقام معظم رهبری فرمودند تعامل گسترده با جهان داشته باشیم به طور طبیعی باید تعامل ما در داخل خیلی عمیق‌تر و گسترده‌تر باشد تا تعامل با ملل دیگر و دیگر کشورها
رئیس جمهوری همچنین تصریح کرد: فضای سیاسی را اگر بخواهم بسنجم، من این فضای یک ماه گذشته را خیلی می‌پسند.
وی با بیان این که در این یک ماه گذشته انتقادها سالم‌تر و نرم‌تر بود و لحن‌های خشونت‌آمیز در فضای رسانه‌ای ما کمتر دیده می‌شد، گفت: حتی در مجلس شورای اسلامی ما برای رأی اعتماد وزرا، فضای بهتر و زیباتری را نسبت به دولت یازدهم مشاهده کردیم. اینکه همه با هم و کنار هم باشیم و اگر نقدی داریم دلسوزانه و مشفقانه همدیگر را نقد کنیم و به فکر اهداف بلند آینده‌مان باشیم بسیار مهم است و باید این مسأله را مدنظر قرار دهیم.
سیام * 1053**1336
خبرنگار: حمید شریفی کیا**انتشار: مهرنوش خانزائیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید