خانه / دسته‌بندی نشده / نویسنده نیابتی ترامپ: رئیس جمهوری آمریکا استعفا خواهد داد

نویسنده نیابتی ترامپ: رئیس جمهوری آمریکا استعفا خواهد دادبه گزارش خبرنگار ایرنا، موج فزاینده انتقادات، حملات و رسوایی های ترامپ که به تدریج موجب ناخرسندی و حتی نگرانی حامیان جمهوری خواه او نیز شده، بیش از هر زمانی زمزمه احتمال استیضاح او را بر سر زبان ها انداخته است.
در ابتدای جنجال های روسیه و دخالت این کشور در انتخابات آمریکا به دلیل حمایت یکپارچه تر جمهوری خواهان از ترامپ، استیضاح او حتی در صورت اثبات تبانی وی با مقامات روسی چندان محتمل و قابل تصور به نظر نمی رسید.
اما با گذشت زمان به خصوص در دو ماه گذشته، ترامپ با چنان سرعتی به فراهم کردن دلیل و بهانه ناخرسندی در اذهان عمومی و حتی حامیان جمهوری خواه خود مشغول بود که با گذشت هر هفته و حتی هر روز با رسوایی یا تحریکات تازه ای چنین احتمالی را در ذهن مردم و محافل قضایی و قانونگذاری کشورش پر رنگ تر می کند تاجایی که طبق نظر سنجی های یکی از موسسات تحقیقاتی این کشور، هم اکنون بیش از 40 در صد از مردم آمریکا گفته اند از استیضاح رییس جمهوری کشورشان حمایت می کنند یا خواهان استیضاح او هستند.
از طرفی نشریه ایندیپندنت انگیس با ذکر نام سناتورهایی که در فاصله نزدیک به 8 ماه تصدی ترامپ به او پشت کرده و یا دست کم ناخرسندی هایی نسبت به ترامپ بروز داده اند، نوشته است در حال حاضر سنای آمریکا فقط به 6 سناتور جمهوری خواه دیگر نیاز دارد تا ترامپ را به پای میز استیضاح بکشاند.
به عبارت دیگر سنای آمریکا به رای دو سوم مجموع سناتورها یعنی دست کم 67 رای نیاز دارد تا استیضاح رییس جمهوری آمریکا را در حالی که کمتر از یک سال در کاخ سفید رویایی خود، به سر برده تحقق بخشد.
بالا گرفتن زمزمه چنین احتمالی با در نظر گرفتن شخصیت خود شیفته ای همچون ترامپ، ناظران سیاسی را با این سوال روبرو کرده است که آیا ترامپ منتظر رسوایی استیضاح خواهد شد یا قبل از این رسوایی، از سمت خود کناره گیری می کند.
تونی شوارتز نویسنده نیابتی دونالد ترامپ که نگارش کتاب خاطرات او با عنوان ‘هنر معامله گری’ را در سال 1987 به عهده داشت در یک پیام توییتری به پیش بینی در مورد سرنوشت وی پرداخته و نوشته است با جنجال ها و حوادث پی در پی اخیر، حلقه دور گردن ترامپ با سرعت سرسام آوری در حال تنگ تر شدن است.
شوارتز که در زمان نگارش این کتاب، مدت 18 ماه از نزدیک با او زندگی کرده و با زوایای زیادی از شخصیت او آشنایی دارد، اضافه کرده است با توجه به شخصیت خود شیفته ترامپ، او منتظر این که مولر سرپرست کمیته تحقیقات دخالت روسیه یا کنگره آمریکا پای او را به رسوایی استیضاح بکشانند، نخواهد ماند و قبل از آن، استعفا می دهد و صرفا به این دلیل که آن ها نتوانسته اند او را به پای میز استیضاح بکشانند علیه آن ها اعلام پیروزی خواهد کرد.
نویسنده کتاب خاطرات ترامپ در پیام دیگری اضافه کرده است به نظر او دوران ریاست جمهوری ترامپ عملا به پایان رسیده و حیرت خواهد کرد که او حتی تا پایان سال جاری دوام بیاورد.
این روزنامه نگار و نویسنده آمریکایی با اتکا به شناختی که از ترامپ دارد، می گوید وی در تمام زندگی خود همواره سعی کرده است شکست های خود را به عنوان پیروزی جلوه بدهد و در این مورد هم همین کار را خواهد کرد و قبل از رسیدن به مرحله تحقیر در مقابل مردم کشورش، با استعفا خواهد گفت که این تصمیم، تصمیم خود او بوده و کسی نتوانسته است او را از این سمت کنار بگذارد.
نویسنده هنر معامله در اردیبهشت ماه اعلام کرده بود که «ترامپ» قبل از این‌که رسوایی‌هایش که کاخ سفید را تکان می‌دهد، او را از پای درآورد، استعفا خواهد کرد. رسوایی‌های حوزه مدیریتش می‌تواند او را به دادگاه بکشاند و احتمالا از رده خارجش کند.
شبد**-4-541 **1429**9122**انتشار دهنده: مهدی نعمتیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید