خانه / اقتصادی / نگهداری از شبکه موجب کاهش خاموشی برق می شود

نگهداری از شبکه موجب کاهش خاموشی برق می شود

جواد اکبرآبادی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: شرکت توزیع برق استان کردستان در قالب فیدرهای 20 کیلوولت، پست‌های توزیع و خطوط فشار ضعیف برای تامین برق موردنیاز در بخش های مختلف اعم از خانگی، تجاری، صنعتی و کشاورزی در سطح جامعه دارای تعهد و مسئولیت است.

وی افزود: این فیدرها بر اساس عوامل جوی، ذات شبکه و عملکرد تجهیزات در زمان بهره‌برداری با توجه به طول عمرشان و تحت تاثیر عوامل بیرونی دچار عیب و نقص می‌شوند که به‌صورت مستمر نیاز به تعمیر و نگهداری دارند.

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینک شرکت توزیع برق کردستان، با اشاره به لزوم تداوم جریان برق بدون وقفه و خاموشی، بیان کرد: هر واحد در هر شهرستان استان، برنامه بازدید و تعمیرات مستقل را دارند که از اعتبارات تأمین و نگهداری شبکه و بهره داری استفاده کرده و در تلاش‌اند که خدمات را بدون خاموشی به مشترکان ارائه کنند.

اکبرآبادی ذکر کرد: برای بهبود شاخص‌ ها و تداوم جریان برق نیازمند نگهداری مستمر از شبکه هستیم که در صورت خطا و بروز مشکل در هرنقطه ای از شبکه توزیع نیروی برق و در قالب تعمیرات، اقدامات سریع و بدون تاخیر انجام داده و یا در بازدیدها اقدام به رفع اشکالات موجود می شود و این اقدامات به منظور افزایش تاب آوری شبکه در شرایط بروز بلایای طبیعی نظیر سیل، زلزله و وزش باد شدید شبکه است.

وی عنوان کرد: تعمیر و نگهداری به‌موقع از شبکه موجب پایداری شبکه، عدم خاموشی و رضایت مشترکان برق می‌شود، یکی از مهمترین استراتژی های شرکت داشتن برنامه جامع تعمیرات، سرویس و نگهداری شبکه های توزیع نیروی برق است.

معاونت بهره‌برداری و دیسپاچینک، در ادامه با اشاره به مانور جهادی در راستای حفظ و نگهداری شبکه، گفت: در قالب یک گروه منسجم در هر شهرستان به مدت 4 ساعت برای تعمیرات شبکه اقدام می‌شود و با توجه به اینکه به فصل سرد نزدیک می‌شویم در این راستا مهرماه را جهت تعمیرات شبکه انتخاب کرده‌ایم.

اکبرآبادی با اشاره به اینکه شهرستان قروه اولین نقطه برای تعمیرات فیدرها انتخاب‌شده است، افزود: شهرستان‌های قروه، بیجار، کامیاران، سنندج و دهگلان با ایجاد هشت‌تا 12 اکیپ اقدام به مانور جهادی در راستای حفظ و نگهداری شبکه با همکاری مدیریت توزیع برق شهرستان سنندج، پرسنل حوزه معاونت بهره‌برداری انجام می‌شود.

وی بیان کرد: فرماندهی عملیات توسط تیمی متشکل از پرسنل بهره برداری ستاد، سنندج و قروه می باشد ضمنا دو نفر ناظر مستقیم از دفتر ایمنی، کل فرآیند را تحت کنترل خواهن داشت یک دستگاه آمبولانس هلال‌احمر، تجهیزات آتش‌نشانی و تعدادی کارشناس جهت کنترل خاموشی در این اکیپ حضور دارند.

معاونت بهره‌برداری و دیسپاچینک، استفاده از اکیپ‌ها برای پایدار کردن فیدرها و تعمیرات آن را هدف اصلی اقدامات جهادی در راستا ی تعمیرات شبکه برق عنوان کرد.

اکبرآبادی خاطرنشان کرد: فیدرهای ۲۰کیلوولت از اجزائی تشکیل شده اند که دارای چرخه عمر محدودی هستند که به‌مرورزمان فرسوده می‌شوند در این راستا شرکت توزیع برق جهت افزایش طول عمر تجهیزات و مدیریت دارایی فیزیکی اقدام به بازسازی و نوسازی شبکه ها می کنند.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

ویدئو / تهران، کمی بیرون از قرنطینه

تیم تصویری ایسنا با حضور در مناطق مختلف تجاری تهران از میدان حسن‌آباد گرفته تا …

پاسخی بگذارید