خانه / دسته‌بندی نشده / نیوزویک: ایران رویای آمریکا برای بازرسی مراکز نظامی خود را بر باد داد

نیوزویک: ایران رویای آمریکا برای بازرسی مراکز نظامی خود را بر باد دادبه گزارش روز چهارشنبه ایرنا، نیوزویک در گزارشی با عنوان ‘ ایران رویای آمریکا برای بازرسی نظامی خود را بر باد داد وافزایش توان موشکی خود تاکید کرد’ نوشت: مقامات ایران درخواست آمریکا برای بازرسی از برخی مراکز نظامی ایران مشکوک از نظر واشنگتن را، از سوی بازرسان هسته ای سازمان ملل رد کردند.
نیوزویک در ادامه تاکید کرد: توافق هسته ای که از سوی باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا به امضا رسید ، موضع تند دولت ترامپ در قبال توانمندی های هسته ای ایران را مهار کرده است. ترامپ در مورد نقش آفرینی روزافزون ایران در منطقه خاورمیانه نیز مواضع تندی دارد.
این گزارش به هراس آمریکا از ایران اشاره نمود ونوشت که واشنگتن می کوشد حوزه رو به گسترش نفوذ ایران در منطقه خاورمیانه را با موانع جدی روبرو سازد. تهران متحد لبنان، عراق، سوریه و حوثی های یمن است.
نیوزویک با توصیف ایران به یک قدرت منطقه ای افزود: در حالی که آمریکا و ایران هر دو مشغول شکست دادن داعش و حمایت از نیروهای خود در لبنان، عراق و سوریه هستند، این دو قدرت هر یک دیگری را به پیشبرد اهداف مورد نظر خود متهم می کنند.
نیوزویک در بخش دیگری از گزارش خود به رونمایی اولین جنگنده رادارگریز ایرانی ساخت داخل در ماه اوریل سال جاری (قاهر اف 313) پرداخت وبه خیال خود برای کم ارزش کردن این دستاورد وتوانایی ایران نسبت به واقعی بودن آن ابراز تردید کرد.
خاورم**9377** 1049
مترجم: حمید اوضح / انتشار دهنده : مریم کاظمیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید