خانه / دسته‌بندی نشده / هفته دولت، فرصتی برای خدمتگزاران مردم جهت ارائه گزارش خدمات انجام شده است

هفته دولت، فرصتی برای خدمتگزاران مردم جهت ارائه گزارش خدمات انجام شده استبه گزارش خبرنگار ایرنا، محمدباقر نوبخت روز پنجشنبه در نخستین روز هفته دولت در گلزار شهدای رشت اظهار کرد: هر سال در ایام هفته دولت، فرصتی فراهم می شود تا خدمتگزاران نظام، به مردم گزارش اقدامات انجام شده را ارائه کنند.
وی ادامه داد: امسال این هفته با آغاز به کار دولت دوازدهم شروع شد و براین اساس، به نمایندگی از دولت در این استان حضور یافته ام تا ضمن ارائه گزارش و انجام دیدار مردمی، مأموریت دولت برای چهار سال آینده را تبیین کنم.
معاون رئیس جمهوری با یادآوری حضور خود در سازمان برنامه و بودجه کشور در سال ۱۳۹۲ گفت: چهار سال پیش به عنوان مسئول برنامه و بودجه کشور یعنی سازمانی که باید در ماموریتش، راهبردی داشته باشد و برای پیشرفت کشور بودجه تامین کند؛ متوسط قیمت نفت ۱۰۴ دلار بود ولی بهترین وضعی که الان داریم، ۴۷ دلار و نسبت به گذشته خیلی کمتر است.
به گفته نوبخت، بر این اساس منابع ما از ۲۵۰ میلیارد دلار به ۱۵۷ میلیارد دلار تقلیل یافت.
وی ادامه داد: با این وجود ، روز گذشته ۳۴۰ میلیارد تومان پول بازنشستگان را پرداخت کردیم و در این مدت، یاد نداریم که پرداخت یارانه نقدی، به تاخیر افتاده یا پرداخت نشده باشد.
معاون رئیس جمهوری در خاتمه سخنانش گفت: در قوه مجریه، برای دفاع از مردم و کشور، با همان صلابت روزهای نخست، حضور داشته و احساس می کنیم که در سنگر و جبهه هستیم و فعالیت های خود را انجام می دهیم.
به گزارش ایرنا، هفته‌ دولت امسال با محوریت شعار تدبیر و امید برای تولید و اشتغال برگزار می‌شود. گیلان در طول هفته دولت امسال شاهد بهره برداری از یک هزار و ۱۷۴ پروژه عمرانی و تولیدی بزرگ و کوچک با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۲۲۶ میلیارد تومان است.
امروز و در نخستین روز از هفته دولت با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه و همچنین استاندار گیلان، کلنگ آغاز عملیات اجرایی احداث فاز ۳ کارخانه گیل راد شمال در شهرک صنعتی سفیدرود رشت به زمین خواهد خورد.
همچنین با حضور نوبخت به نمایندگی از هیأت دولت، به صورت همزمان پروژه های جایگزینی کابل های خودنگهدار به جای سیم مسی فرسوده در سطح استان و نیز دانشکده فناوری های نوین در دانشگاه گیلان افتتاح می شود.
نشست با فعالان اقتصادی و صاحبان صنایع و دیدار با مدیران دستگاه های اجرایی، اعضای هیأت علمی و اساتید دانشگاه گیلان از دیگر برنامه های سفر ۲ روزه معاون رئیس جمهوری به گیلان است.
خبرنگار:رضااکبری**انتشاردهنده:کبیری
۷۴۷۱/۲۰۰۷انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …