خانه / دسته‌بندی نشده / همایش تجلیل از اسوه های صبوری در اصفهان برگزار شد

همایش تجلیل از اسوه های صبوری در اصفهان برگزار شدبه گزارش ایرنا ، در این همایش که جمعه شب به مناسبت روز جهانی یادبود و گرامیداشت قربانیان ترور در استان اصفهان و کشور در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد، شرکت کنندگان ضمن بررسی و چگونگی تلاش جمعی برای مقابله با تروریسم ، از خانواده های شهدای ترور تجلیل کردند.
از مجموع 17 هزار قربانی ترور در کشور حدود 800 شهید ترور مربوط به اصفهان است و این استان یکی از فربانیان بزرگ تروریسم در ایران محسوب می شود.
در تقویم جهانی 19 اوت به عنوان روز بین المللی یاد بود قربانیان ترور نامیده شده است ،سازمان ملل در تاریخ 16 ژوئیه 2011 در قطعنامه‌ای روز 19 اوت برابر با 28 مرداد هر سال را به عنوان روز بین‌المللی یادبود و گرامیداشت قربانیان تروریسم نامگذاری کرد و از تمام کشورهای عضو سازمان ملل، سازمان‌های وابسته به نظام ملل متحد و دیگر سازمان‌های بین‌المللی و نهادهای جامعه مدنی از جمله سازمان‌های غیردولتی و افراد دعوت کرد تا این روز بین‌المللی را به شکل مناسبی گرامی بدارند.
در همایش اسوه های صبوری که به همت انجمن مدافع قربانیان ترور ایران و شاخه اصفهان برپا شده بود، جمعی از خانواده های قربانیان ترور، اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران و گروهی از حقوقدانان خارجی شرکت داشتند.
*انجمن دفاع از قربانیان تروریسم با گرامیداشت این روز بین‌المللی و ادای احترام به قربانیان و آسیب دیدگان ترور و خانواده‌های آنها، تلاش برای رسیدن به جهانی بدون ترور را آرمان خود و احقاق حقوق از دست رفته این قربانیان توسط گروه‌های تروریستی و یادآوری آن به مجامع بین‌المللی را هدف خود می­‌داند.
مقابله مبارزه گسترده با تروریسم در ابعاد مختلف از جمله ابعاد فرهنکی از دیگر اهداف این انجمن عنوان شده است .
با وجود این اقدام، تروریسم با حمایت استکبار جهانی در حال ایجاد ترور و وحشت در مناطق مختلف جهان است که نمونه بارز آن جمایت امریکا از گروهای تکفیری بویژه داعش است . به همین جهت همکاری نهاد های مردمی و اگاه سازی جوامع نسبت به سیاست های حمایتگرانه آمریکا از ترو ریست های تکفیری امری مهم و اثر گذار در مقابله با این پدیده شوم است .
خبرنگار: اصغر دواتگر ** انتشار: سلطانمرادیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید