خانه / دسته‌بندی نشده / همدلی امروز کشور پدیده مبارکی است که نویدبخش رفع مشکلات خواهد بود/این همدلی باید فرهنگ سازی شود

همدلی امروز کشور پدیده مبارکی است که نویدبخش رفع مشکلات خواهد بود/این همدلی باید فرهنگ سازی شودابوالقاسم رئوفیان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره سخنان دکتر حسن روحانی در گفت وگوی زنده تلویزیونی شامگاه سه شنبه مبنی بر این که اگر بخواهیم فضای سیاسی کشور را بسنجم، من این فضای یک ماه گذشته را خیلی می‌پسندم. در یک ماه گذشته انتقادها سالم‌تر و نرم‌تر شده و لحن‌های خشونت‌آمیز در فضای رسانه‌ای ما کمتر دیده می‌شود، افزود: مشاهده همدلی و همراهی سران قوا و دست در دست هم گذاشتن برای حل مشکلات کشور قابل تقدیر و توجه است.
وی با بیان این که چرخش مبارکی در کشور مشاهده می شود ، ادامه داد: امروز همه مسئولان ارشد نظام باید با کنار گذاشتن آنچه در گذشته آسیب جدی به کشور زده بود را در جهت رفع مشکلات مردم وحرکت در مسیر پیشرفت اقتصادی و تحقق وعده های رئیس جمهوری در ایام انتخابات قدم بردارند .
دبیر کل حزب ایران زمین همچنین اظهارکرد: هر زمان که احساس می شد بین سران قوا برخوردی بوجود آمده است به بدنه جامعه به دلیل این که این افراد الگو بودند،آسیب وارد می شد که در آن شرایط باید منتظر حوادث ناگوار نیز می بودیم که البته بارها دامن جامعه و کشور و نظام را گرفت .
رئوفیان همچنین گفت: ولی این بار وحدت وهمدلی سران قوا در جهت حفظ و انسجام کشور قابل تقدیر و توجه است چراکه این همدلی به بدنه جامعه سرایت می کند وموجب آرامش و ساماندهی امور و نیازهای مردم می شود .
وی افزود: از دیگر دستاوردهای همدلی فرهنگ سازی است که می تواند در کنار رویکردهای سیاسی برای نزدیک تر شدن به منظور حل مشکلات جامعه موثر باشد و در گذشته خصوصا در دولت های نهم ، دهم ویازدهم از این منظر آسیب دیدیم .
دبیر کل حزب ایران زمین اضافه کرد: با شروع دولت دوازدهم مسائلی که مطرح شد خصوصا بعد از سخنان رئیس قوه قضاییه آنچه شنیدیم در جهت وحدت وکمک به قوای سه گانه بود تا همه قوا دست در دست هم برای حل مشکلات حرکت کنند .
رئوفیان گفت: امیدوارم در عرصه فرهنگی که پیش نیاز توسعه اقتصادی و در عرصه اقتصادی که پیش نیاز توسعه سیاسی است، شاهد قدم های بزرگ تری از سوی مسئولان و همه دست اندرکاران نظام باشیم .
به گزارش ایرنا ، در گفت و گوی تلویزیونی رئیس جمهوری شامگاه سه شنبه مجری از دکتر روحانی سوال کرد:
در حوزه سیاست داخلی اگر به زمان انتخابات و فضای تبلیغات انتخاباتی برگردیم نوع موضوعات و نکاتی که مطرح می‌شد و شاید لازمه زمان تبلیغات انتخاباتی باشد، به نظر می‌آید فضای جامعه فضای ملتهبی بود؛ اما بعد از آن اقداماتی صورت گرفت که شما در صدد آرام‌سازی فضای سیاسی کشور هستید. دیدارهایی در سطح عالی اتفاق افتاد. این یک اتفاق موقت در صحنه سیاسی کشور بود یا یک فرآیند هست و چشم‌انداز چهار ساله سیاسی داخلی کشور را در آینده ترسیم خواهد کرد؟
رئیس جمهوری نیز در پاسخ به این سوال خاطرنشان کرد: در ایام انتخابات فضای کشور ما به رغم این که بسیار رقابتی بود و همه جناح‌های مختلف و رقبای انتخاباتی فعال بودند و بسیار جالب بود اما در عین حال فضا بسیار اخلاقی و قاعده‌مند بود. یعنی همه قواعد بازی را بلد بودند. شعار می‌دادند، شعارها هم گاهی، شعارهای واضح و صریح بود اما در عین حال ما گاهی جلسات تبلیغات انتخاباتی داشتیم در یک استانی بین من و مثلاً رقبایم گاهی با فاصله یک ساعت یا دو ساعت و این جمعیت ها در خیابان‌ها بهم می‌رسیدند اما کاملاً مؤدبانه و برادرانه با هم رفتار می‌کردند.
دکتر روحانی با تقدیر از ملت بزرگ ایران، مخصوصاً جوان‌ها و بانوان که کار بسیار عظیمی را در ایام انتخابات انجام دادند، گفت: در دنیا کمتر سابقه دارد که انتخابات اینقدر پرشور و شکوهمند بوده و مردم اینقدر اخلاقی و درچارچوب قواعد بازی مشارکت فعال داشته باشند.
وی ادامه داد : اگر می خواهیم به اهدافی که ملت، انقلاب و نظام ما می‌خواهد برسیم، راهی جز وحدت، اتحاد و تعامل با یکدیگر نداریم؛ اینکه می‌گوییم با دنیا باید تعامل داشته باشیم یا مقام معظم رهبری فرمودند تعامل گسترده با جهان داشته باشیم به طور طبیعی باید تعامل ما در داخل خیلی عمیق‌تر و گسترده‌تر باشد تا تعامل با ملل دیگر و دیگر کشورها
رئیس جمهوری همچنین تصریح کرد: فضای سیاسی را اگر بخواهم بسنجم، من این فضای یک ماه گذشته را خیلی می‌پسند.
وی با بیان این که در این یک ماه گذشته انتقادها سالم‌تر و نرم‌تر بود و لحن‌های خشونت‌آمیز در فضای رسانه‌ای ما کمتر دیده می‌شد، گفت: حتی در مجلس شورای اسلامی ما برای رأی اعتماد وزرا، فضای بهتر و زیباتری را نسبت به دولت یازدهم مشاهده کردیم. اینکه همه با هم و کنار هم باشیم و اگر نقدی داریم دلسوزانه و مشفقانه همدیگر را نقد کنیم و به فکر اهداف بلند آینده‌مان باشیم بسیار مهم است و باید این مسأله را مدنظر قرار دهیم.
سیام * 1053** 1336
خبرنگار: حمید شریفی کیا**انتشار: مهرنوش خانزائیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید