خانه / دسته‌بندی نشده / واعظی: رئیس جمهوری هفته آینده به قزاقستان می رود/سفر روحانی به نیویورک اواخر شهریور ماه

واعظی: رئیس جمهوری هفته آینده به قزاقستان می رود/سفر روحانی به نیویورک اواخر شهریور ماهبه گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محمود واعظی روز چهارشنبه و در پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درمورد سفر رئیس جمهوری به قراقستان و آفریقای جنوبی اظهارکرد: سفر دکتر روحانی به قزاقستان در هفته آینده خواهد بود اما زمان سفر رئیس جمهوری به آفریقای جنوبی هنوز مشخص نشده است.
وی با بیان این که آفریقای جنوبی چندین بار از آقای روحانی برای سفر به این کشور دعوت کرده است، تاکید کرد: این سفر فقط به کشور آفریقای جنوبی انجام نخواهد شد و رئیس جمهوری با هدف تحکیم و گسترش روابط به تعدادی از کشورهای آفریقایی سفر می کند.
رئیس دفتر رئیس جمهوری همچنین اظهارکرد: در حال برنامه ریزی سفر رئیس جمهوری به نیویورک هستیم و دکتر روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل شرکت می کند.
واعظی همچنین درمورد حضور شهردار تهران در جلسات هیات دولت گفت: با توجه به این که آقای نجفی از رئیس جمهوری درخواست کرده بود و دکتر روحانی هم آن را پذیرفتند، قرار است شهردار تهران بصورت مستمر در جلسات هیات دولت شرکت کند.
وی در خصوص حضور جوانان در دولت دوازدهم نیز گفت: وقتی از جوانان استفاده نمی شود عده ای اعلام می کنند چرا این اتفاق نمی افتد و وقتی از آنها استفاده شود، می گویند آنها نسبت به دیگران تجربه کمتری دارند.
وی ادامه داد: قرار نیست که برای همیشه افرادی که از ابتدای انقلاب مسئولیت گرفتند و امروز تجربه دارند کشور را اداره کنند.
رئیس دفتر رئیس جمهوری افزود: جوانان ابتدا باید در سمت هایی همچون معاونت، ریاست سازمان، شرکت یا عضو هیات مدیره بشوند تا ان شاءالله کابینه ما، کابینه جوانی بشود.
واعظی همچنین در خصوص رشد و توسعه در بخش های مختلف اظهارکرد: آماری که مرکز آمار در ارتباط با رشد کشور ارائه کرده بود خیلی امیدوار کننده است.
وی ادامه داد: در بخش های مختلف مانند صنعت، خدمات و بخش های مختلف هر سه ماه یک بار هم مرکز آمار و هم بانک مرکزی آمار می دهند، آمارها الحمدلله خیلی مثبت بود.
رئیس دفتر رییس جمهوری با بیان این که آنچه که خیلی تعیین کننده بود بخش مسکن است، تاکید کرد: در این زمینه رشد بسیار خوبی داشتیم.
واعظی همچنین گفت: رونق اقتصادی در کشور خوشبختانه از اواخر سال 94 آغاز شد و سال 95 ، سال بسیار خوبی در این زمینه بود اما در مورد مسکن ضعف هایی وجود داشت که امروز اعلام شد.
وی با بیان این که مسکن در مسیر خودش قرار گرفته است، یادآور شد: این خبر بسیار مثبتی برای دست اندرکاران، مردم و اقتصاد کشور است.
سیام**9314**1336
خبرنگار: داود توسلی**انتشار:مهرنوش خانزائیانتهای پیام /*


درباره admin

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید