خانه / دسته‌بندی نشده / واعظی: مصمم به توسعه همکاری های تهران – باکو هستیم

واعظی: مصمم به توسعه همکاری های تهران – باکو هستیمبه گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود واعظی روز سه شنبه در تماس تلفنی آقای شاهین مصطفی اف وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان و رییس کمیسیون مشترک ایران و آذربایجان با بیان اینکه روابط دو کشور در چهارسال گذشته از پیشرفت بسیار خوبی برخوردار بوده است، افزود: باید تلاش کنیم از دستاوردهایی که در چهار سال گذشته در مسیر تحکیم روابط محقق شده، با قوت صیانت کرده و در کنار آن سطح روابط را هر چه بیشتر گسترش دهیم.
وی تسریع در اجرای پروژه های مشترک و برنامه های توافق شده را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: همه تلاش ما باید این باشد که هرچه زودتر پروژه های توافق شده به سرعت عملیاتی شده و با شناسایی ظرفیت های جدید، در مسیر تحکیم روز افزون مناسبات دو کشور و افزایش سطح همکاری های دوجانبه و چند جانبه گام برداریم.
رییس دفتر رییس جمهوری تصریح کرد: اجرای کامل آنچه در چهار سال گذشته توافق کرده ایم، سطح روابط دو کشور در دوره جدید را بیش از گذشته افزایش خواهد داد.
آقای مصطفی شاهین وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان و رییس آذربایجانی کمیسیون مشترک دو کشور نیز دراین مکالمه تلفنی با تبریک انتخاب مجدد دکتر روحانی به ریاست جمهوری و آرزوی موفقیت برای واعظی در مسئولیت جدید، گفت: در چهار سال گذشته با تلاش مشترک یکدیگر روابط دو کشور بهبود یافته و اقدامات مشترکی در راستای منافع دو ملت انجام گرفت و امیدوارم در دوره جدید نیز سطح مناسبات تهران- باکو بیش از پیش توسعه یابد.
وی خاطرنشان کرد: جمهوری آذربایجان مصمم است توافقات امضا شده را با سرعت به اتمام برساند و برنامه های جدیدی را نیز در راستای تقویت روابط ایران و آذربایجان تعریف و عملیاتی کند.
سیام**9314**1336
تنظیم: داود توسلی**انتشار: مهرنوش خانزائیانتهای پیام /*


درباره admin

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید