خانه / دسته‌بندی نشده / وزیران پیشنهادی صلاحیت خود را از نمایندگان می گیرند

وزیران پیشنهادی صلاحیت خود را از نمایندگان می گیرندچنارانی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی افزود: وزیران پیشنهادی معرفی شده این دوره نسبت به دوره قبل از اعتدال بیشتری برخوردارند و بیشتر میانه روتر و مستقل تر هستند.
وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی با این وزیران می تواند تعاملات بهتری داشته باشد، اظهار داشت: در نگاه کلی ما؛ نگاه افراطی و تندرویی که باعث یک سری پست رفت هایی برای کشور ایجاد شده است در این کابینه دیده نمی شود.
وی خاطر نشان کرد: فکر نمی کنم در این دوره وزیرانی باشند که رای اعتماد نگیرند. بیشتر وزیران روی سبقت گرفتن رای برتری دارند تا رای بیشتری بگیرند.
نماینده نیشابور و فیروزه با اشاره به این که اکثریت وزیران تایید می شوند، تاکید کرد: ممکن است خلاف این هم اتفاق بیفتد ولی فکر می کنم اکثریت وزیران پیشنهادی صلاحیت خود را از نمایندگان می گیرند.
چنارانی تصریح کرد: آن چیزی که در برنامه های وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیدیم واقعا برنامه های خوب و وفق برنامه ششم توسعه بود و برنامه های بقیه وزیران پیشنهادی تقریبا 50 به بالا با برنامه ششم توسعه اقتصادی هماهنگی دارد.
وی گفت: دیدگاه کلی که درباره وزیران پیشنهادی وجود دارد دیدگاه مثبتی است ولی متاسفانه یک سری گروه های خاصی وارد شدند و دنبال این هستند که نمایندگان را تحت تاثیر قرار بدهند.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی افزود: ممکن است در مورد برخی وزیران نظر مثبتی نداشته باشیم، ولی آن چیزی که وجود دارد این است که نگرش رییس جمهوری نسبت به وزیران همین بوده یعنی آن چیزی که در چنته بود.
چنارانی اظهار داشت: اما اگر بخواهیم این نمایندگان رای نیاورند، بعد از آن می خواهند چه کسانی را معرفی کنند.
وی خاطر نشان کرد: ما از گزینه های تندرویی می ترسیم که خدای نکرده باعث شوند مجددا سیاست زدگی ایجاد شود.
چنارانی تاکید کرد: ممکن است به طور مثال فراکسیون ولایت در مورد یک عده ای دیدگاه منفی یا فراکسیون امید در مورد یک عده ای منفی صحبت کنند ولی اکثریت مجلس این دوره را مستقلین مشخص می کند مستقلین همان 80 نفری هستند که تاثیر گذارند.
وی تصریح کرد: وزیران پیشنهادی که معرفی شدند لیست مستقل هستند به همین خاطر فکر می کنم که رای بیاورند ممکن است حالا یکی با 230 رای یکی با 155 رای.
نماینده نیشابور و فیروزه به وجود کمپین های خارج از مجلس هشدار داد و گفت: متاسفانه این کمپین ها یا دنبال حمایت از وزیران و یا دنبال تخریب وزیران پیشنهادی هستند البته نمی توانند روی دیدگاه کلی نمایندگان تاثیر خاصی بگذارند؛ این کمپین ها جایگاه درستی ندارند و فکر نمی کنم بتوانند تاثیر زیادی روی نمایندگان بگذارند.
چنارانی گفت: انشاءالله یک شفاف سازی برای نمایندگان ایجاد بشود که به صلاح مملکت و انقلاب باشد.
سیام**17511368
خبرنگار: خسرو محمدی**انتشار: خیراله شفیعیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید