خانه / دسته‌بندی نشده / وزیر اطلاعات: عاشورا نتیجه انتخاب آگاهانه، هوشمندانه و دین‌باورانه سیدالشهدا(ع) بود

وزیر اطلاعات: عاشورا نتیجه انتخاب آگاهانه، هوشمندانه و دین‌باورانه سیدالشهدا(ع) بودبه گزارش ایرنا، به نقل از کانال تلگرامی وزیر اطلاعات، وی با بیان این که برخی می‌گویند امام حسین (ع) تنها به دنبال سرنگونی حکومت یزید و تاسیس حکومت اسلامی بود و برخی دیگر قائل به این هستند که از ابتدا ایشان می دانستند شهید می‌شوند، اما می‌خواستند با خون خودشان اسلام را نجات دهند اظهار داشت: باید توجه کرد که هر دوی این سخنان درست است اما هیچ‌ یک هدف نبود بلکه نتیجه به شمار می آمد و هدف امام حسین (ع) تنها ادای تکلیف و انجام وظیفه بود.
وزیر اطلاعات با اشاره به این که اگر امروز می‌بینیم دشمنان جرأت توطئه و اقدام عملی علیه نظام جمهوری اسلامی را ندارند به خاطر فرهنگ حسینی حاکم بر جامعه است، افزود: امام خمینی (ره) این فرهنگ را پایه گذاری کرد و با رهبری خلف صالحش این راه ادامه یافت و اگر امروز می‌بینیم دشمنان جرأت توطئه و اقدام عملی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران را ندارند به خاطر این فرهنگ حسینی است.
عضو خبرگان رهبری در ادامه یادآور شد: امام حسین(ع) برای اسلام احساس خطر می‌کرد و برای نجات اسلام احساس وظیفه کرد و وظیفه خود را انجام داد. اینکه تک‌ بعدی نگاه کنیم و تنها یک جنبه از واقعه عاشورا را ببینیم به مشکل برمی‌خوریم. امام حسین(ع) به دنبال زمین‌زدن، رسوا کردن و برداشتن نقاب اسلام‌نمایی بنی امیه و در صورت امکان تأسیس حکومت اسلامی بود که این راه خطرناک به حساب می‌آمد و امکان شهادت وجود داشت اما سیدالشهدا(ع) برای شهادت آماده بود. امام هم به دنبال این بود که مشروعیت حکومت یزید را زیر سؤال ببرد و با حرکت خود نشان بدهد این حکومت مورد تأیید اسلام نیست و از طرفی به دنبال ساختن حکومتی بود که برنامه‌های اسلام را پیاده کند و ظلم و ستم را از بین ببرد و جامعه را اصلاح کند.
وزیر اطلاعات در بخش دیگری از اظهاراتش خاطرنشان کرد: در آن زمان شرایط بدی بر سرزمین اسلام حاکم بودبطوریکه اسلام با خطر نابودی روبرو شده بود. حضرت سیدالشهدا می‌دانست که از او دست برنمی‌دارند، چراکه بیعتش بسیار مهم بود اما به قول خود ایشان یکی مثل حسین برای چهار روز بیشتر در این دنیا بودند با بیعتش پای این ظلم را امضا نمی‌کند. امامت مسلمین کار هر کسی نیست و آدم خودش را می‌خواهد و هر کسی نمی‌تواند در رأس نظام اسلامی باشد.
وی در ادامه افزود: کسی که براساس عدل، عدالت و پایبند به ارزش‌های اسلامی هوس‌ها را کنار گذاشته باشد، می‌تواند در رأس نظام اسلامی قرار گیرد ، بنابراین کسی مثل یزید نمی‌تواند این کار را انجام دهد. امام حسین(ع) وظیفه و تکلیف خود می‌داند که حکومتی با رهبری کسی که شایستگی دارد ایجاد شود و به حکومت ظالم و جائر بنی امیه پایان دهد اما اینکه نتیجه چه بشود دست خداوند است ولی وظیفه امام را سلب نمی‌کند.
علوی در پایان گفت: کسی که در مسیر تقوا و در مقام تکلیف باشد باز هم ضرر نکرده، هدف امام حسین(ع) هم انجام وظیفه است. اگر نتیجه تأسیس حکومت شد که بهتر و اگر نشد با خون خود پرده را از چهره یزید کنار می‌زند و مشخص می‌کند ظلم و فساد اینها ربطی به اسلام ندارد.
شبس**9363**خبرنگار محمد تدوانتهای پیام /*


درباره admin

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید