خانه / دسته‌بندی نشده / وزیر خارجه پیشین استرالیا: دلیل نمی شود آمریکا بخاطر نگرانی های منطقه ای برجام را بهم بزند

وزیر خارجه پیشین استرالیا: دلیل نمی شود آمریکا بخاطر نگرانی های منطقه ای برجام را بهم بزندبه گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، گرث ایوانز بعد ازظهر امروز – سه شنبه – پس از دیدار با علی اکبر ولایتی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درمورد کارشکنی آمریکا و خروج این کشور از برجام افزود: استرالیا حمایت همه جانبه خود را از برجام اعلام کرده و این توافق عالی و عاقلانه است و هیچ مدرکی مبنی بر این که این قرار داد از سوی ایران نقض شده باشد، وجود ندارد و گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی در این زمینه کاملا شفاف است.
وی تصریح کرد: البته آمریکا نگرانی هایی در مورد خاورمیانه دارد ولی دلیل نمی شود که توافق هسته ای را برهم زند. اگر آمریکا بخواهد از این توافق بیرون رود با اقدام متقابل ما مواجه خواهد شد.
وزیر خارجه پیشین استرالیا همچنین درمورد مناسبات دو کشور اظهارکرد: ما متعهد به روابط دو جانبه 50 ساله خود هستیم که تقریبا هیچ گاه قطع نشده است. برای دولت ایران احترام فوق العاده ای قائل هستیم و در خصوص مسائل کلی هم اتفاق نظر داریم و البته در برخی از مسائل تفاوت هایی هم داریم.
گرث ایوانز یادآور شد: می توانیم برای ایجاد صلح و ثبات با یکدیگر همکاری کنیم و همچنین در خصوص برجام از طرف استرالیا حمایت کامل خود را اعلام می کنیم و از کسانی که می خواهند در این زمینه سنگ اندازی کنند، ناخشنود هستیم.
رئیس گروه مدیریت بحران در استرالیا ابراز امیدواری کرد که در آینده بتوانیم روابط اقتصادی بین دو کشور را تقویت کنیم .
وی ادامه داد: استرالیا جدا از برقراری ارتباط سیاسی مایل است روابط دانشگاهی بین دو کشور را افزایش دهد.
سیام**1058**1336
خبرنگار:محمد افضلی**انتشار:مهرنوش خانزائیانتهای پیام /*


درباره admin

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید