خانه / دسته‌بندی نشده / وزیر ورزش: خلق آثار هنری با رویکرد کاهش معضلات جامعه قابل تحسین است

وزیر ورزش: خلق آثار هنری با رویکرد کاهش معضلات جامعه قابل تحسین استبه گزارش ایرنا، در پیام مسعود سلطانی فر که مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد شنبه شب در آیین معرفی و تجلیل از برگزیدگان نخستین همایش ملی آب و تراب آن را قرائت کرد، آمده: برگزاری نخستین دوره جشنواره ملی گرافیک و کاریکاتور ‘آب و تراب’ را در روزی که در تقویم ملی ما به نام ‘خانواده’ ثبت شده، به فال نیک می‌گیرم و به جوانانی که می‌کوشند تا با استفاده از ابزار هنر حال جامعه را خوبتر کنند، درود می‌فرستم.
سلطانی فر از خانواده به عنوان نقطه کانونی تشکیل جامعه و ضامن سلامت و سعادت افراد یاد و تصریح کرده: حفظ کانون خانواده همواره مورد تاکید بزرگان دینی بوده و در سیاستهای کلی نظام و راهبردهای دولت تدبیر و امید از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.
وی افزوده: در دوران جدید که خطرات متعددی بنیان خانواده را هدف قرار ‌داده، حفظ و تحکیم این رکن اساسی، نیازمند همیاری همه بخش های جامعه اعم از نهادهای دولتی، نخبگان و روشنفکران، هنرمندان، علما و… است تا به مدد یکدیگر به آنچه در سند چشم‌انداز در حوزه خانواده مد نظر است، دست یابیم.
نخستین همایش ملی آب و تراب در موضوع های «جامعه خانواده محور و کارکردهای اصلی آن بر پایه الگوی اسلامی خانواده»، «برجسته کردن کارکردهای ارتباط خانواده و مسجد» ، « ترویج و تسهیل ازدواج موفق و آسان» ، «فرهنگ‌سازی و تقویت تعاملات اخلاقی در خانواده» ، « جنگ نرم دشمنان، فروپاشی و انحراف روابط خانوادگی» و « خانواده و اوقات فراغت» برگزار‌ شد.
هدف از برگزاری این همایش، فرهنگ‌سازی و استفاده از ظرفیت هنرمندان کشور و تولید آثار و محصولات فرهنگی در ارتباط با ازدواج و خانواده و نشر آن در بین جوانان و خانواده‌ها اعلام شد.
همایش یاد شده در چهار بخش پوستر، اینفوگرافی و گرافیتی(دیوار نگاری)، طراحی جلد و کارت دعوت(عروسی) و کاریکاتور برگزار شد که مجموعا 435 اثر به دبیرخانه همایش از سراسر کشور واصل شد.
در این آیین اختتامیه همایش مذکور مهران پندار از هرمزگان، سمیه سلطانعلیان از سمنان و محسن حاجی حسینی از یزد به ترتیب در بخش پوستر اول تا سوم شدند.
همچنین در بخش کاریکاتور مهناز یزدانی از اصفهان، حامد مرتضوی علوی از خراسان شمالی و یلدا هاشمی نژاد از اردبیل اول تا سوم شدند.
در بخش طراحی جلد و کارت عروسی هیچ اثری برگزیده نشد.
2088/ 6014/ خبرنگار: کبری دانشی دهج ** انتشار: کاظم شاملوانتهای پیام /*


درباره admin

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید