خانه / دسته‌بندی نشده / پیام تسلیت مسئولان در پی درگذشت اولین مشاور رئیس جمهور درامور زنان

پیام تسلیت مسئولان در پی درگذشت اولین مشاور رئیس جمهور درامور زنانبه گزارش روز پنجشنبه ایرنا، شهلا حبیبی در سال 1337در کرمانشاه متولد شد و در سال ۱۳۶۳ در رشته زیست شناسی در کرمانشاه فارغ التحصیل شد.
وی که در سال ۱۳۷۰ به عنوان اولین مشاور رئیس جمهور زن، پس از انقلاب در دولت وقت منصوب شد روز گذشته 15 شهریورماه دار فانی را وداع گفت.
در پی درگذشت این بانوی فرهیخته برخی مسئولان در پیامی جداگانه درگذشت وی را تسلیت گفتند که در ذیل می آید:

**پیام تسلیت حسین انتظامی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت سرکار خانم شهلا حبیبی را تسلیت گفت.
در پیام حسین انتظامی آمده است: خبر درگذشت بانوی فرهیخته، خانم شهلا حبیبی، عضو پیشین هیات منصفه مطبوعات و صاحب امتیاز نشریه پوشش، که خدمات بسیاری برای انقلاب و نظام را در کارنامه خود ثبت کرده بود، موجب تاسف شد. ضمن تسلیت به خانواده محترم و گرامی ایشان، از خداوند متعال برای آن مرحومه ، رحمت واسعه و برای بازماندگان او صبر و اجر مسالت دارم.

**پیام تسلیت محمدعلی نجفی شهردار تهران
شهردار تهران در پیامی به مناسبت درگذشت خانم شهلا حبیبی اولین مشاور رییس‌جمهور در امور زنان پس از انقلاب آورده است: خبر کوتاه اما تأثر انگیز فقدان بانوی فرهیخته سرکار خانم شهلا حبیبی موجب تأسف و تأثر فراوان شد.
در این پیام آمده است: امرور خاطرات دوران همکاری با آن زنده یاد در دولت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی یادآور زحمات و تلاش‌های بسیار مرحومه حبیبی برای استقرار ساختاری منسجم و اثربخش برای توجه به مسائل زنان و پیگیری مطالبات آنان است.
اینجانب این ضایعه را به خانواده آن مرحومه و تمامی فعالان و کنشگران حوزه زنان تسلیت می گویم و برای آن فقیده سعیده از درگاه خداوند متعال رحمت واسعه مسألت دارم.

**پیام تسلیت شهیندخت مولاوردی دستیار ویژه رییس جمهور در امور حقوق شهروندی
مولاوردی در پیام تسلیت خود به مناسبت درگذشت شهلا حبیبی آورده است: با نهایت تاثر و در کمال ناباوری جامعه زنان کشور امروز به سوگ بزرگ بانویی نشست که عمر پربرکت خود را صرف هموار کردن مسیر پیشرفت و ارتقای وضعیت زنان سرزمینش کرد.
تشکیل دفتر امور زنان ریاست جمهوری در سال ۷۰ و انتصاب نخستین مشاور رییس جمهور وقت در امور زنان در کشور نقطه عطفی در توجه به مسایل زنان و ملزومات و زیرساختهای مربوط به آن بود که افتخار آن به نام سردار سازندگی آیت الله هاشمی رفسنجانی و شهلا حبیبی ثبت و ماندگار شد.
در این پیام آمده است: بی تردید تمام موفقیتهای امروز حوزه زنان و خانواده و دستاوردهای زنان در فعالیتهای انجمنی و تشکل های مردم نهاد ریشه در آن دوران داشته و مدیون تلاشها و مجاهدت های خالصانه و بی شائبه امثال شهلا حبیبی است که سنگ بنای آن را گذاشتند.
دراین پیام آمده است: بعدها روح پرتلاطم و جان ناآرام او با تشکیل شبکه ارتباطی سازمانهای غیر دولتی زنان آرام گرفت و تا پایان عمر چون فرزندی عزیزتر از جان از آن حفاظت و حراست کرد و تا آخرین روزهای زندگی خود نیز پیگیر تدوین گزارش ملی آن شبکه در خصوص وضعیت زنان در چارچوب پروژه مشترک با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری بود و در اوج بیماری هم برای نهایی کردن آن لحظه ای از پا ننشست .
مولاوردی در پیام خود آورده است: صراحت لهجه، آزادگی و صداقت پیشگی در بیان مطالبات، تبعیض ها و دردهای زنان و دختران از او شخصیتی بی بدیل و تکرار نشدنی ساخته بود که هرچند از امروز خلا فقدان نابهنگامش جبران ناپذیر است، اما راهی که او فراروی زنان و دختران ایرانی گشوده است رهروان بسیاری را به خود دیده و می بیند که آهسته و پیوسته به سوی مقصد روانه اند و تمام موانع و سدها را یکی یکی پشت سر می گذارند.
ادامه دارد..
اجتمام9105**3229**1569
تنظیم:معصومه نیکنام ** انتشار: علی حبیبیانتهای پیام /*


درباره admin

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید