خانه / اقتصادی / چین به دنبال ساخت خودروی پرنده

چین به دنبال ساخت خودروی پرنده

به گزارش ایسنا به نقل از اسپوتنیک، خودروسازی چینی ژی پنگ که بیشتر روی ساخت خودروهای الکتریکی متمرکز است اعلام کرد یک نمونه از مدل مفهومی خودروی پرنده خود را در نمایشگاه خودروی شهر پکن رونمایی خواهد کرد. از زمان شیوع ویروس کرونا در سطح جهان، نمایشگاه خودروی پکن بزرگ ترین رویداد از نوع خود در جهان خواهد بود. به گفته هه ژیایو پنگ= مدیرعامل این شرکت، پروژه ای نیز برای توسعه یک تاکسی پرنده برای به کارگیری در شهرهای بزرگ که ترافیک بالایی دارند نیز در دست پیگیری است. 

طبق اطلاعات منتشرشده از خودروی پرنده چینی، این محصول قادر خواهد دو سرنشین خود را در ارتفاعی بین پنج تا ۲۵ متر از سطح زمین جابجا کند. این خودرو هنوز در مراحل ساخت قرار دارد و مشخص نیست چه زمانی به بازار عرضه شود. 

خودروسازی ژی پنگ در خصوص بودجه و مخارج تخصیص یافته برای توسعه محصول پرنده خود اطلاعاتی را منتشر نکرده است با این حال انتظار می رود بخش بزرگی از توان مالی ۱.۵ میلیارد دلاری این خودروساز به توسعه محصول جدید تخصیص یابد. 

با بالا گرفتن تب ساخت خودروی پرنده، رقیب آمریکایی این شرکت یعنی تسلا نیز اعلام کرده است سرمایه گذاری خود روی توسعه پروژه خودروهای پرنده را افزایش خواهد داد. دیگر خودروسازان بزرگ جهان نظیر تویوتا، ولوو وجیلی نیز در حال کار روی توسعه فناوری های مشابهی هستند. شرکت آمریکایی جنرال موتورز نیز هم اکنون در حال توسعه یک تاکسی پرنده است.

لازم به ذکر است هدف خودروهای پرنده کمک به کاهش ترافیک شهرهای بزرگ، صرفه جویی در وقت شهروندان و کاهش نرخ مرگ و میر ناشی از تصادفات جاده ای است. با این حال این خودروها در مقایسه با خودروهای معمولی از معایبی نظیر قیمت بالا، سرعت کم و سطح توسعه پایین برخوردار هستند و به نظر نمی رسد در آینده ای نزدیک بتوانند با خودروهای فعلی رقابت کنند. 

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

ویدئو / تهران، کمی بیرون از قرنطینه

تیم تصویری ایسنا با حضور در مناطق مختلف تجاری تهران از میدان حسن‌آباد گرفته تا …

پاسخی بگذارید