خانه / دسته‌بندی نشده / کارشناس آمریکایی: حادثه بارسلون تحت هدایت داعش بوده است

کارشناس آمریکایی: حادثه بارسلون تحت هدایت داعش بوده استبه گزارش بامداد شنبه ایرنا به نقل از شبکه سی بی اس آمریکا، «فرن تاونسند» کارشناس اطلاعاتی و مشاور امنیت ملی جرج بوش رئیس جمهوری پیشین آمریکا روز جمعه ابراز اطمینان کرد حمله تروریستی روز گذشته بارسلون به طور مستقیم تحت کنترل وهدایت تشکیلات تروریستی داعش بوده است.
کارشناس آمریکایی افزود:معتقدم نگاهی به گاه شمار این عملیات تروریستی نشان می دهد گروهی که در این عملیات دست داشتند، هسته تشکل یافته و نسبتا بزرگی بودند که برای اجرای طرح خود می بایست مدت ها در این شهر زندگی می کردند.
تانسند ادامه داد: یقین دارم این حادثه حاصل تصمیم آنی فردی با اجاره یک خودرو و حمله به مردم نبوده و اقدامی آگاهانه و حساب شده با برنامه ریزی های قبلی است.
این کارشناس دولت بوش گفت: از آنجایی که جلوگیری از کسی که با استفاده از یک خودرو به عنوان اسلحه قصد حمله و زیر گرفتن افرادی را داشته باشد، مشکل یا غیر ممکن است، در آینده شاهد صحنه هایی شبیه آنچه که در بارسلون اتفاق افتاد، خواهیم بود.
وی تنها راه جلوگیری از تلفات ناشی از این گونه حمله ها را تعبیه حصارهای فلزی میان خیابان ها و پیاده روها دانست و گفت: تا زمانی که همه پیاده روها از این گونه حصارها نداشته باشند، در معرض حملاتی نظیر بارسلون قرار خواهیم داشت.
در حمله خونین پنجشنبه شب، یک خودرو ون به عابران در مرکز شهر بارسلون 13 نفر کشته و بیش از 100 نفر زخمی شدند. بعد از آن در یک حمله دیگر، مأموران پلیس در یک پست ایست و بازرسی هدف قرار گرفتند.
همچنین یک خانه در شهر «آلکانار» منفجر شد که به حملات تروریستی پنجشنبه مرتبط بود.
بامداد جمعه نیز یک گروه دیگر از مردم در شهر کامبریلس در 100 کیلومتری جنوب بارسلون با یک خودرو مورد حمله قرار گرفتند که 6 مصدوم برجای گذاشت.
پلیس 5 تروریست مرتبط با این حمله را به ضرب گلوله ازپای در آورد.
شبد**اروپا-4-541**1429**1010
انتشار:حسن معظمیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید