خانه / دسته‌بندی نشده / کیفیت هوای تهران با شاخص ۹۳ سالم است

کیفیت هوای تهران با شاخص ۹۳ سالم است«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».
محمد رستگاری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز بدون تغییر نسبت به روز گذشته بر روی عدد ۹۳ قرار گرفته و سالم است.
وی با اشاره به کاهش غلظت آلاینده منوکسید کربن از ۴۹ به ۴۶ در ۲۴ ساعت گذشته افزود: در همین مدت میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون نسبت بدون تغییر بر روی عدد ۷۳ قرار گرفته است.
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه های پارک قائم(منطقه ۱۸)، شهرداری منطقه ۱۱، و شهرک چشمه(منطقه ۲۲) به ترتیب با شاخص های عددی ۱۳۴، ۱۳۳ و ۱۱۳ بیشترین میزان آلودگی شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته را داشتند.
رستگاری افزود: ایستگاه های شهرداری منطقه ۱۹، شهرداری منطقه ۱۶ و دانشگاه شهید بهشتی(منطقه یک) به ترتیب با شاخص های عددی ۵۶ و ۶۰ کمترین میزان آلودگی را در این مدت داشتند.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: مهدی مقدر – انتشار: محمد آجورلو
تهرام/۹۳۴۳//۱۳۴۸انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …