خانه / دسته‌بندی نشده / گام های بلند دولت یازدهم در توسعه چهارمحال و بختیاری

گام های بلند دولت یازدهم در توسعه چهارمحال و بختیاریبه گزارش ایرنا، نظام جمهوری اسلامی ایران در طول چهار سال گذشته و با سکانداری دولت تدبیر و امید توانست از گردنه های سخت اقتصادی و سیاسی به سلامت عبور کند و در مسیر پیشرفت و توسعه یافتگی شتاب بیشتر گام بردارد.
دولت یازدهم با وجود همه تنگناها و محدودیت هایی که پیش روی خود داشت، توانست با همراهی و پشتوانه مردمی از بحران های بزرگ گذر کرده و به موفقیت های چشمگیری در عرصه های مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، بهداشت و درمان، علمی و روابط خارجی دست یابد. با این وجود رئیس جمهوری همواره اعلام کرده تا رسیدن به وضعیت مطلوب و ایده آل فاصله وجود دارد و تلاش ها در دولت دوازدهم تداوم می یابد تا شاهد رونق و شکوفایی بیش از پیش کشور باشیم.
در این میان چهارمحال و بختیاری نیز همانند سایر استانها از این موفقیت ها و دستاوردها بی نصیب نمانده و شاهد ارتقای کمی و کیفی شاخص های توسعه یافتگی در استان طی چهار سال گذشته بوده است و امید می رود با تلاش دولتمردان در دولت دوازدهم، غبار محرومیت به طور کامل از چهره این استان زدوده شود.
استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به دستاوردهای دولت یازدهم در استان گفت: تمام دولت ها در نظام جمهوری اسلامی خدمات مطلوبی را برای توسعه همه جانبه کشور و استان انجام داده اند، اما خدمات دولت تدبیر و امید از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
سلیمانی دشتکی تصریح کرد: وضعیت تحصیلات عالیه، بهداشت، درمان، اقتصاد، استقلال کشور، آزادی های اجتماعی و مدنی، امور سیاسی، فرهنگی و اجتماعی کشور و این استان در ۴۰ سال گذشته متحول شد.
وی با بیان اینکه دولت یازدهم در ابتدای فعالیت خود وارث تحریم ها، خزانه خالی و مشکلات فراوان دیگری بود، گفت: این در حالی است که دولت تدبیر و امید توانست با بستن قرارداد برجام آمریکا، اسرائیل و انگلیس را منزوی و حقانیت خود را در دنیا ثابت کند.
استاندار چهارمحال و بختیاری، اجرای طرح تحول سلامت، احیای حقوق شهروندی و فعالیت های عمرانی در بخش های مختلف کشور و چهارمحال و بختیاری را از مهمترین دستاوردهای دولت یازدهم برشمرد.
سلیمانی دشتکی تصریح کرد: در این مدت مدیریت ارشد چهارمحال و بختیاری ۱۷۶ سفر استانی به شهرستان ها، بخش ها و مناطق محروم و ۱۳۰ نشست با گروه ها و قشرهای مختلف برای رسیدگی به درخواست های مردم و رفع مشکلات موجود داشته است.
وی افزود: افتتاح فولاد سفیددشت، بهره برداری کارخانه تولید چادر مشکی حجاب پس از ۲۴ سال، آغاز عملیات اجرایی فاز دوم چادر مشکی، احداث ۲۱۰۰ واحد مسکن مددجویی، تکمیل و افتتاح ۲۲ هزار واحد مسکن مهر از مجموع ۲۲ هزار و ۵۰۰ واحد این طرح در استان، اجرایی شدن طرح انتقال آب بن – بروجن، پیگیری احداث راه آهن اصفهان – شهرکرد – اهواز، تکمیل و بهره برداری جاده جایگزین کارون چهار و احیای واحدهای تولیدی راکد از مهمترین اقدامات دولت یازدهم در چهارمحال و بختیاری است.
استاندار چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: در این مدت تجهیز زمین های کشاورزی به آبیاری نوین، توسعه باغات در زمین های شیبدار، کشت گیاهان دارویی و گل محمدی، تکمیل و بهره برداری از طرح های تولیدی، ارتقای شاخص های کمی و کیفی در حوزه های بهداشت و درمان، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و عمرانی از سوی دولت یازدهم در چهارمحال و بختیاری به سرانجام رسید.
مهمترین دستاوردهای دولت یازدهم در چهارمحال و بختیاری بشرح زیر است:
** ایجاد ۴۳ هزار شغل جدید در دولت یازدهم
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری از ایجاد ۴۳ هزار شغل دراستان در دولت یازدهم خبر داد و گفت: با فعال شدن بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی استان در دولت تدبیر و امید، زمینه برای اشتغال جمعیت فعال و آماده به کار استان فراهم شد.
سید عباس جزایری همچنین نرخ مشارکت اقتصادی استان را حدود ۴۰ درصد عنوان کرد و افزود: سال گذشته با ورود متولدان دهه های ۶۰ و ۷۰ و دانش آموختگان دانشگاهی به بازار کار نرخ مشارکت کشور از ۳۹ به ۴۰ و در چهارمحال و بختیاری از ۳۶ به ۴۰ درصد رشد یافت.
جزایری جمعیت فعال و آماده به کار استان را ۳۱۴ هزار و ۵۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد در حدود ۴۲ هزار نفر بیکار هستند که می طلبد با هم افزایی دستگاه ها و توسعه فعالیت های تولیدی، زمینه اشتغال این افراد نیز فراهم شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه آمارهای قبل از دولت یازدهم متناسب با واقعیت های موجود نبود، نمی توان به طور دقیق اعلام کرد که تعداد افراد شاغل در دولت تدبیر و امید رشد داشته است.
** ۷۵ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری خارجی در دولت یازدهم
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با اشاره به تحولات اقتصادی استان در دولت یازدهم گفت: ۷۵ هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال، معادل ۷۸۶ میلیون یورو و ۴٫۲ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در دولت تدبیر و امید برای اجرای ۱۱ طرح بزرگ صنعتی این استان انجام شد، این میزان سرمایه گذاری برای ۲ هزار و ۲۹۱ نفر شغل ایجاد کرده است.
سید نعیم امامی افزود: هم اینک ۶ طرح بزرگ صنعتی با مشارکت سرمایه گذار خارجی با ۵۱ هزار و ۱۴۹ میلیارد ریال سرمایه ثابت در شهرستان های بروجن و کیار در دست اجراست که برای ۴۲۶ نفر شغل ایجاد می کند.
وی با بیان اینکه در دولت یازدهم ۳۱۳ طرح صنعتی و معدنی شامل ۷۳ طرح در سال ۹۲، ۹۶ طرح در سال ۹۳، ۷۳ طرح در سال ۹۴، ۶۹ طرح در سال ۹۵ بهره برداری شد، تصریح کرد: طی همین مدت در بخش صنعت و معدن ۱۲ هزار و ۸۵۴ میلیارد ریال سرمایه گذاری ثابت انجام و در همین مدت ۱۱ هزار فرصت شغلی در بخش صنعت، معدن و تجارت ایجاد شد.
امامی خاطرنشان کرد: در دولت یازدهم ۱۸۸ پروانه بهره برداری معدن با ۶۷۱ میلیارد ریال سرمایه گذاری و یکهزار و ۵۷۸ فرصت شغلی در استان انجام شد و در همین مدت نیز ۲۸۳ فقره پروانه بهره برداری واحد صنعتی با ۱۵ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری و ۴ هزار و ۱۵ نفر اشتغال در این استان صادر شد.
یکهزار و ۴۲ جواز تاسیس و طرح توسعه با سرمایه گذاری ۱۳۰ هزار و ۱۸۰ میلیارد ریال و ظرفیت اشتغال ۲۱ هزار و ۴۷۷ نفر و یکهزار و ۹۶ پروانه بهره برداری صنعت با ۲۰ هزار و ۵۹۱ میلیارد ریال سرمایه گذاری و ۲۱ هزار و ۳۸۱ فرصت شغلی در استان وجود دارد.
در دولت یازدهم ۲۰۰ پروانه بهره برداری بلا استفاده و غیر قانونی در بخش صنعت و معدن باطل شد.
** افزایش مراکز بهداشتی استان از ۲۹ به ۱۱۱ باب در دولت یازدهم
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با اشاره به دستاوردهای طرح تحول سلامت در استان گفت: با مقایسه آمار واحدهای ارائه دهنده خدمات بهداشتی احداث شده قبل و بعد از اجرای طرح تحول نظام سلامت باید گفت در مجموع تعداد این واحدها از ۲۹ باب با صرف اعتباری بالغ بر ۳۲۵ هزار و ۶۱۰ میلیون ریال، از سال ۹۳ تا پایان سال ۹۵ به ۱۱۱ باب رسیده است.
ارسلان خالدی فر افزود: تعداد خانه های بهداشت این استان از ۲۲ باب در سال ۹۲ به ۶۹ باب در پایان سال ۹۵ با زیربنایی به متراژ پنج هزار و ۶۵۰ متر مربع رسیده است.
وی احداث چهار پایگاه سلامت غیرضمیمه، ۱۰ مرکز خدمات جامع سلامت شهری و ۱۶ خانه پزشک و یک باب مرکز آموزش بهورزی را از دیگر دسناوردهای طرح تحول سلامت برشمرد.
** تصویب ایجاد ۱۸۶ طرح بهداشتی در استان با موافقت وزیر بهداشت
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد افزود: با توجه به انعقاد تفاهم نامه بین این مرکز و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر وزیر بهداشت به این استان در مردادماه سال گذشته، احداث ۱۸۶ طرح مصوب شد که از این تعداد ۴۰ پروژه بهره برداری شده، ‌۳۰ پروژه آماده بهره برداری است و ۱۱۶ پروژه نیز در دست اقدام است.
خالدی فر در مقایسه سیمای وضعیت مراکز بهداشتی و درمانی استان در انتهای دولت یازدهم و دولت پیش از آن اظهار کرد: در پایان دولت یازدهم ۳۱۵ پروژه بهداشتی با زیربنای ۸۸ هزار و ۴۲۰ مترمربع با صرف اعتباری بالغ بر یک میلیون و ۱۵۰ هزار و ۷۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسیده است.
وی خاطرنشان کرد: این درحالی است که تعداد پروژه های بهره برداری شده در انتهای دولت دهم ۲۹ واحد شامل ۲۲ خانه بهداشت، ۴ مرکز خدمات جامع سلامت روستایی، ‌۲ مرکز خدمات جامع سلامت شبانه روزی، ‌یک باب آزمایشگاه مرکزی با صرف اعتباری بالغ بر ۷۲ هزار و ۶۰۰ میلیون ریال بوده است.
خالدی فر، تعداد تخت های فعال مراکز درمانی استان در پایان سال ۹۵ را یک هزار و ۲۲۹ مورد اعلام کرد و گفت: این تعداد طی سال های ۹۳ تا ۹۵ نسبت به سه سال قبل آن ۱٫۷ درصد رشد داشته است.
** رشد گردشگران ورودی به استان در دولت یازدهم
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به افزایش گردشگران داخلی افزود: در دولت یازدهم ۵ هزار گردشگر خارجی به استان وارد شده است، درحالی که این رقم در دولت دهم یک هزار و ۷۰۰ نفر است.
بهمن عسگری سوادجانی ادامه داد: بهبود مناسبات کشور در عرصه بین المللی سبب شد تا جمعیت زیادی از گردشگران با اهداف اقتصادی و دیدن از مناظر طبیعی به استان سفر کنند.
وی همچنین از رشد ۱۵ درصدی اقامت گردشگران داخلی در استان خبر داد و گفت: در سال ۹۵ در حدود ۶۵۰ هزار گردشگر داخلی در استان اقامت داشتند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه زیرساخت های گردشگری استان در دولت یازدهم از رشد قابل توجهی برخوردار شده است، افزود: در چهار سال گذشته تعداد خانه های مسافر و اقامتگاه های بوم گردی استان از ۱۵ به ۱۰۵ مکان افزایش یافته است.
عسگری همچنین به رشد ۱۸۲ درصدی تخت های اقامتی استان اشاره و تصریح کرد: تخت های اقامتی استان در دولت یازدهم از ۸۵۰ به ۲ هزار و ۴۰۰ تخت افزایش داشته است.
وی همچنین از جذب یکهزار و ۵۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری طی سال جاری توسط بخش خصوصی برای توسعه گردشگری این استان خبر داد.
** اشتغال ۲ هزار نفر در رشته های صنایع دستی چهارمحال و بختیاری
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: برای بیش از ۲ هزار نفر در رشته های مختلف صنایع دستی استان در دولت یازدهم اشتغالزایی شده است.
عسگری سوادجانی افزود: از این تعداد ۶ هزار و ۵۰۰ نفر دانش آموخته رشته های هنری هستند که در ۵۰ رشته صنایع دستی استان مشغول به کار شدند.
وی ادامه داد: همچنین در دولت یازدهم ۲۹ محصول تولیدی صنایع دستی استان موفق به دریافت نشان ملی مرغوبیت کالا شد و ۹ رشته صنایع دستی استان از جمله گلیم بافی، خورجین بافی، ساخت عروسک محلی بازبازک، بافت چوخا، بافت عروسک لیلی، قالی بافی محلی و آهنگری سنتی در فهرست آثار معنوی ثبت شد.
** رشد ۹۷ درصدی توسعه شبکه انتقال آب آشامیدنی در شهرها
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری چهارمحال و بختیاری نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در دولت یازدهم ۱۸ هزار و ۵۰۰ مترمکعب آب در مخازن استان ذخیره و وارد مدار شد.
قدرت الله بیگلری افزود: توسعه و بازسازی شبکه توزیع و خط انتقال آب آشامیدنی در دولت یازدهم در مقایسه با دولت دهم از رشد ۹۷ درصدی برخوردار شده است.
وی تصریح کرد: همچنین در دولت یازدهم، توسعه شبکه جمع آوری فاضلاب رشد ۱۷۶ درصدی داشته و انشعابات نصب شده آب از رشد ۱۰ درصدی و انشعابات فاضلاب نصب شده از رشد ۴۲ درصدی برخوردار شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: هم اکنون ۵۵ درصد از شهرهای استان زیر پوشش خدمات جمع آوری فاضلاب قرار گرفته است و ۲۲۱ هزار و ۸۲۲ مشترک بالغ بر ۶۰۷ هزار و ۴۴۴ نفر در شهرهای استان از نعمت آب شرب سالم بهره مند هستند.
** بهره مندی ۳۰۰ روستای چهارمحال و بختیاری از آب آشامیدنی سالم
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی نیز از بهره مندی بیش از ۳۰۰ روستای این استان از آب آشامیدنی سالم و لوله کشی در دولت یازدهم اشاره و جمعیت بهره مند از شاخص های آب آشامیدنی سالم در این روستاها را بیش از ۱۳۵ هزار نفر در قالب مجتمع ها و طرح های آبرسانی اعلام کرد.
تورج احمدپور افزود: در دولت یازدهم ۱۶ مجتمع آبرسانی در نقاط روستایی استان افتتاح شد که با تکمیل تمام این مجتمع ها بخش زیادی از روستاییان از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره مند می شوند.
وی تصریح کرد: از ۷۵۴ روستای چهارمحال و بختیاری، ۴۶۳ روستا زیرپوشش صدور قبض آب است و ۶۰۰ روستا نیز از خدمات آب و فاضلاب روستایی بهره مند هستند.
** ۶۵۰ هزار نفر زیر چتر بیمه سلامت در دولت یازدهم
هم اکنون مجموع بیمه شدگان سلامت در استان با افزایش ۵۰ هزار نفری طی اجرای طرح تحول سلامت به ۶۵۰ هزار نفر افزایش یافته و ضریب رضایتمندی مردم از خدمات بیمه سلامت به ۹۵ درصد ارتقا یافته است.
به گفته مدیرکل بیمه سلامت چهارمحال و بختیاری از این تعداد، ۴۷۵ هزار نفر زیرپوشش بیمه روستایی و عشایری قرار دارند که از خدمات درمانی رایگان بهره مند هستند.
صفدر فرامرزی با بیان اینکه اجرای طرح بیمه سلامت، هزینه های درمان مردم استان را بیش از هزار میلیارد ریال کاهش داد، تصریح کرد: گسترش بیمه سلامت در استان، هزینه های درمان از جیب مردم را از ۶۰ به کمتر از ۱۵ درصد کاهش داد.
مدیرکل بیمه سلامت چهارمحال و بختیاری افزود: همچنین یک هزار و ۴۵۰ نفر از بیماران خاص استان نیز که تحت پوشش بیمه سلامت هستند از خدمات رایگان این بیمه بهره مند هستند.
** ارتقای شاخص های فرهنگی در چهارمحال و بختیاری
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به رشد شاخص های فرهنگی این استان در مقایسه با دولت یازدهم، افتتاح فرهنگسرای شهرکرد، رشد کمی و کیفی مطبوعات، برگزاری جشنواره های ملی و افزایش تعداد مراکز فرهنگی و قرآنی را از مهمترین این اقدامات دانست.
جواد کارگران افزود: در حوزه نشر کتاب در پایان سال ۹۱ حدود ۳۷ عنوان کتاب به چاپ رسید که این تعداد در پایان دولت یازدهم به ۸۷ عنوان رسید و در این حوزه تیراژ چاپ کتاب از ۵۲ هزار جلد به ۱۲۷هزار جلد ارتقا یافت.
وی ادامه داد: ظرفیت سینماهای چهارمحال و بختیاری از ۴۸۵ صندلی به یک هزار و ۵۸۵ صندلی رسید و تعداد تماشاگران سینما از ۶۶ هزار نفر در سال به ۱۷۴هزار نفر در پایان دولت یازدهم رسید.
به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری، تعداد فیلم کوتاه و انیشمین های تولید شده در حوزه فرهنگی استان از ۴ عنوان به ۱۸ فیلم افزایش یافت و در این دولت اکران و نقد و بررسی فیلم های کوتاه و انیمیشن در استان نیز آغاز شد.
کارگران تصریح کرد: در بخش تعداد تعداد اجرای نمایش از ۳۱۵ سانس در پایان سال ۹۱ به یک هزار و ۴۰۵سانس در پایان دولت یازدهم افزایش یافت و تعداد نمایش های تولید شده از ۶۰ عنوان به ۹۵ عنوان نمایش در سال ۹۶ رسید.
وی، تعداد چاپخانه های این استان در دولت یازدهم را ۹۸ باب اعلام کرد و گفت: این درحالی است که تا قبل از دولت یازدهم ۵۸ چاپخانه در استان ایجاد شده بود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در دولت یازدهم بر توسعه کیفی و کمی نشریات تاکید شد و در این مدت تعداد نشریات منتشر شده در استان در پایان دولت یازدهم ۴۱عنوان بود، در حالی که نشریات استان در پایان دولت یازدهم به ۶۲ عنوان افزایش یافت.
کارگران خاطرنشان کرد: تعداد کانون های فرهنگی هنری استان نیز از ۳۲۵ باب به حدود ۴۰۵ باب و تعداد موسسات فرهنگی قرآنی استان نیز از ۱۷ موسسه به ۵۳ موسسه در دولت یازدهم افزایش یافت.
** جذب ۱۴۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری صنعت برق در چهارمحال و بختیاری
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق چهارمحال و بختیاری نیز از جذب ۱۴۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری در صنعت برق این استان در دولت یازدهم خبر داد.
مجید فرهزاد افزود: این سرمایه گذاری انجام شده در حوزه مولدهای تجدید پذیر در ۹ تفاهم نامه با سرمایه گذاران بخش خصوصی انجام گرفته است.
وی ادامه داد: همچنین تا پایان امسال ۱۰۳ میلیارد تومان دیگر به حجم سرمایه گذاری های انجام شده در حوزه برق استان اضافه می شود.
فرهزاد با اشاره به توسعه زیرساخت های صنعت برق استان در دولت یازدهم تصریح کرد: تا سال ۹۴، استان دارای یک پست برق بهرام آباد بود اما در سال ۹۴ پست ۴۰۰ کیلوواتی لردگان وارد مدار شد و تا پایان سال ۹۷ نیز پست ۴۰۰ کیلوواتی فرادنبه نیز به بهره برداری می رسد.
مدیرعامل شرکت توزیع برق چهارمحال و بختیاری همچنین از ارتقای ظرفیت پست های انتقال برق در استان به ۸۵۰ مگابایت آمپر در سال ۹۶ خبر داد و گفت: این در حالی است که این ظرفیت در سال ۹۲ در حدود ۳۰۰ مگاآمپر بوده است.
فرهزاد خاطرنشان کرد: در سال ۹۲ تعداد پست های قابل توزیع در استان ۱۳ پست بود که در سال ۹۶ این تعداد به ۱۷ پست افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه ۹۹٫۵ درصد از روستاهای استان از نعمت روشنایی برق بهره مند هستند، افزود: این در حالی است که میانگین روشنایی برق روستایی در کشور ۹۶ درصد است.
فرهزاد همچنین تعداد خاموشی های سال ۹۵ را ۲ هزار و ۷۲۰ مورد برشمرد و گفت: تعداد خاموشی ها در مقایسه با سال ۹۲ که ۴ هزار و ۵۸۱ مورد بوده به نصف رسیده است.
** احداث ۱۶۶ کیلومتر احداث بزرگراه در چهارمحال و بختیاری
مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری، احداث ۱۶۶ کیلومتر بزرگراه را از مهمترین اقدامات دولت یازدهم در استان دانست و گفت: همچنین در دولت تدبیر و امید ۷۰۰ کیلومتر بهسازی و آسفالت راه اصلی، ۲۱۴ کیلومتر بهسازی و آسفالت راه روستایی احداث شد که تمامی این عملیات ها با ۸۵۰ هزار تن تناژ آسفالت انجام گرفته است.
قاسم قاسمی افزود: در طول فعالیت دولت یازدهم ۲۰ ساختمان برای دستگاه اداری، ۱۸ ساختمان برای دستگاه های فرهنگی و مذهبی، ۱۴ مورد ساختمان ورزشی، ۳ مورد اماکن بهداشتی و درمانی احداث شد.
وی با بیان اینکه ۲۳ هزار و ۸۹۱ هکتار اراضی ملی در چهارمحال و بختیاری وجود دارد، تصریح کرد: در مدت فعالیت دولت یازدهم ۷۴ هزار و ۸۸۰ ساعت گشت زنی حفاظت از اراضی ملی انجام و از ۵۷۶ هزار و ۹۵۱ مترمربع اراضی ملی به ارزش ۴۳۶ میلیارد ریال رفع تصرف شد.
قاسمی خاطرنشان کرد: در دولت یازدهم ۹۴۵ هزار و ۳۲۶ مترمربع زمین با کاربری غیر مسکونی واگذار، برای ۷ هزار و ۳۸۵ هکتار زمین سند مالکیت صادر و برای یکهزار و ۸۶۰ نفر اقشار ویژه مسکن تامین شد.
مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری افزود: ۲۲ هزار و ۱۵۷ واحد مسکن مهر در استان احداث شد که از این تعداد در دولت قبل تنها هشت هزار واحد آن تکمیل و تحویل متقاضیان شد و بیش از ۱۲ هزار واحد مسکن مهر در دولت یازدهم در استان تکمیل و به متقاضیان تحویل شد.
** ارتقای کمی و کیفی خدمات مددکاری در استان
مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری نیز از ایجاد ۱۱ واحد کلینیک مددکاری اجتماعی در استان در دولت یازدهم خبر داد و گفت: این در حالی است که در دولت دهم ۹ واحد در استان راه اندازی شده بود.
محمد میرزایی افزود: در دولت یازدهم گروه های همیار از ۱۹ به ۲۶ گروه و مراکز خدمات دهنده به اسیب دیدگاه اجتماعی از ۱۳ به ۲۰ مرکز افزایش یافت.
وی خاطرنشان کرد: همچنین در دولت تدبیر و امید تعداد مراکز مشاوره روانشناسی و خانوادگی از ۴۶ مرکز به ۸۹ مرکز افزایش یافت و ۲۲ هزار و ۴۰۰ نفر از طرح آگاه سازی و ۱۲ هزار نفر از خدمات درمان اعتیاد در استان بهره مند شدند.
این درحالی است که دولت یازدهم در شرایط تحریم ها و پسابرجام توانست منشاء خدمات بزرگی در مناطق محروم کشور و از جمله اجرای کامل طرح های راکد و نیمه تمام گذشته و نیز پیشبرد اهداف توسعه ای کمی و کیفی در بخش های مختلف کشور شود.
اما دولت دوازدهم اینک برای برداشتن گام های بلندتری پا به میدان گذاشته تا با عزم دولتمردان و حمایت های مقام معظم رهبری و پشتوانه های سایر قوا و مردم بعنوان ولی نعمتان این نظام، کشور را در مسیر توسعه و بالندگی بیش از پیش رهنمون سازد.
گزارشگران: محمود و وحید رییسی، مرتضی شاهوردی/ خانم ها؛ سلیمانی، کریمی، پناهنده** گردآوری: خاطره حسین زاده**انتشار:جهانبخش صفری
۷۳۶۳/۶۰۲۱انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *