خانه / دسته‌بندی نشده / گرفتار شدن 10 خودرو در سیلاب/ اسکان اضطراری 80 نفر از سیل زدگان منطقه مرغزار باغملک

گرفتار شدن 10 خودرو در سیلاب/ اسکان اضطراری 80 نفر از سیل زدگان منطقه مرغزار باغملکبه گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، صادق سلامت اظهار کرد: تا دوساعت قبل شاهد بارش های سیل آسا به همراه وزش باد شدید در مناطق کوهستانی امامزاده عبدالله و منطقه مرغزار باغملک بودیم که موجب جاری شدن سیلاب گسترده ای در مناطقی از بخش صیدون شده است.
وی تصریح کرد: اکنون 20 امدادگر و نجاتگر جمعیت هلال احمر در قالب 5 تیم عملیاتی، یک دستگاه خودروی آمبولانس این جمعیت و همچنین یک دستگاه آمبولانس مرکز بهداشت باغملک برای امدادرسانی به سیل زدگان در مناطق سیل زده شامل روستای نایاب، منطقه عشایری تاگک و منطقه مرغزار مستقر هستند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان عنوان کرد: در حال حاضر 20 خانوار به تعداد 80 نفر از اهالی سیل زده منطقه مرغزار و همچنین زائران حرم امامزاده عبدالله در اردوگاه سپاه پاسداران اسکان اضطراری شده‌اند.
سلامت با اشاره به سیل گسترده در روستای نایاب بخش صیدون و احتمال گرفتار شدن خودروها در این منطقه بیان کرد: اکنون 10 دستگاه خودرو در این روستا در سیلاب گرفتار شده‌اند که عملیات رهاسازی این خودروها دقایقی پیش با اعزام 4 تیم عملیاتی آغاز شده است.
وی گفت: با توجه به نبود امکان دسترسی به منطقه عشایری تاگک که دارای 50 خانوار است، یک تیم عملیاتی برای توزیع اقلام ضروری غذایی و امدادی شامل انواع کنسروجات، نان، نایلون پوششی و فانوس به این منطقه اعزام شده است.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان با بیان این‌که امدادرسانی به مناطق سیل زده همچنان ادامه دارد، اظهار کرد: خوشبختانه تاکنون این سیلاب تلفات و خسارات جانی در پی نداشته است. به رغم توقف بارش ها باتوجه به ابرناک بودن آسمان و گزارشهای رسیده احتمال تداوم بارندگی شدید وجود دارد و نیروهای ما در حالت آماده باش قرار دارند.
/7151/6002 خبرنگار : نادره وائلی زاده **انتشاردهنده : کبری آقازریانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید