خانه / اقتصادی / ‌بانک‌ها حق ندارند واحدها را به خاطر بدهی بانکی مصادره کنند

‌بانک‌ها حق ندارند واحدها را به خاطر بدهی بانکی مصادره کنند

‌بابک دین‌پرست در ستاد ملی تسهیل رفع موانع تولید لرستان که در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: وظیفه ماست که مشکلات سرمایه‌گذار بخش خصوصی را حل کنیم و سرمایه‌گذار دغدغه‌ای نداشته باشد جزء اینکه آورده خود را بیاورد در استان و سرمایه‌گذاری انجام شود.


‌وی ادامه داد: هر مدیر استانی وظیفه داردکارهای مربوط به پروژه‌های دستگاه خود را شخصا پیگیری کند و بانکها  نیز موظف هستند کار مردم را راه بیندازد و هیچ رئیس شعبه استان حق ندارد به خاطر اینکه سرمایه‌گذاری از تهران وام گرفته است او را آواره تهران کند  بلکه خود باید شخصاً در تهران پیگیر مسائل او باشد.


معاون وزیر کشور در ادامه گفت: یکی از افتخارات لرستان شرکت داروسازی بایر افلاک است که قبلاً مجوز تولید ۲۱ داروی دامی را داشت که با پیگیری‌های انجام شده مجوز تولید صد قلم دارو را به این مجموعه داده‌ایم.


دین‌پرست با بیان اینکه در کشور ۲۰۲۶ واحد تولیدی توسط بانک‌ها تملک شده است، افزود: ‌رئیس جمهور چهار بار دستور دادند که باید واحدهای تملکی به چرخه تولید بازگردد.


این مسئول با بیان اینکه در لرستان نیز بین ۸۸تا ۹۵ واحد تولیدی توسط بانک‌ها تملک شده که باید تعیین تکلیف شوند، عنوان کرد: در لرستان بانک ملت ۳۴ واحد تولیدی را مصادره کرده و برای تعیین تکلیف آنها هیچ کاری نکرده است! نمی‌دانم بانک ملت در لرستان چه اصراری  دارد که این واحدها را نگه دارد؟ همچنین بانک ملی در لرستان ۴۰ واحد را تملک کرده و الان این تعداد به ۲۰ واحد رسیده است.


دین پرست تاکید کرد: هیچ اقدامی نباید موجب تعطیلی واحدهای تولیدی شود و بانک‌ها حق ندارند واحدها را به خاطر مشکلات بانک مصادره کنند.


وی با انتقاد از اینکه بانک‌ها که خلاف قانون عمل بنگاه‌داری را انجام می‌دهند، افزود: این بانکهااگر واحدی را تملک می‌کنند خودشان آن را راه‌اندازی کنند یا آن را بفروشد تا تعیین تکلیف شوند.


دین پرست با بیان اینکه بانک‌ها باید راه حلی دیگری را پیدا کنند و حق ندارند زین پس واحدی را بخاطر بدهی بانکی تملک کنند، افزود: دادستان‌ها در استان‌ها اجازه ندهند واحدها توسط بانک‌ها تملک شود.


وی گفت:  در حال حاضر ۳۵۰۰ بنگاه اقتصادی در لرستان داریم که ۱۰۵۹ مورد آنها تعطیل است.


انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

از نشان استاندارد مشترک برای کشورهای اوراسیا تا رایزنی برای ارزیابی حجم بسته‌های اینترنتی

به گزارش ایسنا، اواخر بهمن ماه نیره پیروزبخت بازنشست و غلامرضا شریعتی، استاندار سابق خوزستان، …

پاسخی بگذارید