خانه / دسته‌بندی نشده / صدها نقر از عاشقان اهل بیت روز عاشورا در ایتالیا راه پیمایی کردند

صدها نقر از عاشقان اهل بیت روز عاشورا در ایتالیا راه پیمایی کردندبه گزارش روز یکشنبه ایرنا، طرح ترویج فرهنگ حسینی با هدف بصیرت و احیاء فرهنگ حسینی (ع) در روز عاشورای امسال در کشورهای ایتالیا، آلمان ، نروژ، اتریش ، هلند و انگلیس توسط اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا برگزار شد. در شهر میلان در شمال ایتالیا صدها نفر در راه پیمایی روز عاشورا شرکت کردند و در شهرهای تورین و رم نیز به توزیع گل و جزوه های اطلاع رسانی از جنبش امام حسین (ع) پرداختند.
هدف اصلی از اجرای این طرح، بهره گیری از فضای عزاداری ایام محرم در اماکن عمومی شهرهای مختلف اروپا برای معرفی نهضت عاشورا و چهره راستین اسلام است .
از جمله اقدامات اعضای اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان در اروپا، در سالیان اخیر، اجرای طرح معرفی امام حسین به افراد غیرمسلمان به منظور ترویج و احیاء فرهنگ حسینی در اطراف دسته های عزاداری روز عاشورا است.
امسال نیز این حرکت در سطح گسترده با توزیع آب معدنی و شاخه های گل رز به همراه جزوه های اطلاع رسانی از جنبش امام حسین (ع) به غیرمسلمانان در شهرهای مختلفی از جمله شهرهای رم، تورین و میلان در ایتالیا، شهرهای لندن و برادفورد در انگلستان، شهر پاریس در فرانسه، شهر برگن در نروژ، شهر وین در اتریش، شهر لاهه در هلند و شهر آخن و برلین در آلمان، برگزار شد.
امسال نیز ‏‎دانشجویان دغدغه مند انجمن اسلامی دانشجویان در اروپا با هدف اطلاع رسانی، نشان دادن چهره حقیقی اسلام و همچنین آشنا کردن غیر مسلمانان از دلیل برپایی دسته عزاداری در مراکز اصلی شهر های نامبرده شده، به ترویج فرهنگ حسینی (ع) پرداختند.
قابل ذکر است که این حرکت با کمک و همکاری مجموعه های مختلفی از جمله موسسه فرهنگی – مذهبی نور المجتبی (ع) که زیر نظر دکتر میرباقری مدیریت می شود و همچنین حمایت مراکز مختلف اسلامی در کشورهای مختلف اروپایی برنامه ریزی و اجرا شد.
از جمله ابتکارات این دانشجویان به همراه داشتن پرچم ها و شال هایی با شعار ‘ من در مصاف بی عدالتی هستم ، آیا به من خواهی ‌پیوست؟’ بود که به زبان های همان کشور ترجمه شده بود و به همراه جزوه هایی حاوی اطلاعاتی در خصوص زندگی امام حسین(ع) و حماسه عاشورا، به توزیع آب معدنی که نمادی بر تشنگی امام حسین (ع) و یارانش است و همچنین شاخه های گل رز، که نمادی بر اتحاد و دوستی است، پرداختند.
این جزوه ها نیز به زبان های بومی (انگلیسی ، ایتالیایی، هلندی ،فرانسوی، آلمانی و نروژی ) به منظور پاسخ به سووالات و شبهات درباره قیام امام حسین (ع) و تبیین اسلام ناب محمدی (ص) و متمایز کردن آن از جریان های افراطی و همچنین با هدف مقابله با موج اسلام هراسی در غرب ، طراحی و توزیع شد.
شبک**اروپام**461**1392**انتشار: ابوالفضل باباییانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید