خانه / دسته‌بندی نشده / ایجاد اتحادیه های قرآنی در 26 استان کشور

ایجاد اتحادیه های قرآنی در 26 استان کشوربه گزارش ایرنا، مهدی نادی روز پنجشنبه در مجمع عمومی مشترک موسسه های قرآنی در بوشهر افزود: براساس تصمیم شورای توسعه فعالیتهای قرآنی کشورهمه موسسسه های قرآنی باید در قالب یک اتحادیه فعالیت کنند.
وی تصریح کرد: همانگی، نظارت و توزیع عادلانه اعتبارات از مزایای ادغام موسسه ها و تشکلهای قرآنی فرهنگ و ارشاد اسلامی و تبلیغات اسلامی است.
نادی اظهار کرد: همچنین با ادغام موسسه های قرآنی دولت می تواند اعتبار مصوب این اتحادیه ها را به صورت متمرکز تخصیص دهد و وظیفه دولت در مقابل این موسسه ها مشخص می شود و حلقه واسط خود و دولت نیز مشخص می شود.
وی گفت: تا پایان مهرماه همه موسسه های قرآنی سراسر کشور باید ادغام و اتحادیه کشوری نیز از بین 31 استان کشور انتخاب می شود.
نادی بیان کرد: ادغام موسسه های قرآنی بعنوان یک ضرورت اجتناب‌ ناپذیر است و امروز به یک قانون تبدیل شده است.
وی یادآور شد: شورای توسعه فرهنگ قرآنی موضوع ادغام موسسه های قرآنی را تصویب کرده و بعنوان مصوبه شورای انقلاب فرهنگی در حال اجراست.
معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر نیز گفت: 73 موسسه قرآنی فعال در این استان با ادغامی که صورت می گیرد در قالب یک اتحادیه فعالیت می کنند.
عبدالرضا عالی پور افزود: هماهنگی و نظارت، اتحاد و یکپارچگی اتحادیه ها، خروج فعالیتهای قرآنی از حالت پراکندگی و اداره آنها با نظارت یک مجموعه مشخص از اهداف ادغام موسسه های قرآنی است.
6047/6045**خبرنگار: موناعیدان*انتشاردهنده: اکبراقبال مجردانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید