خانه / دسته‌بندی نشده / هنر در ایران به 80 میلیون نفر گسترش یافته است

هنر در ایران به 80 میلیون نفر گسترش یافته استسید عباس صالحی شامگاه پنجشنبه در حاشیه دیدار از بخش های مختلف هفتمین نمایشگاه دوسالانه مجسمه سازی تهران در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: استعداد و خلاقیت ایرانی ریشه در تاریخ هنر دارد و از طرفی آشنایی با هنرمدرن پیدا کرده و ترکیب سازی های جدیدی را به همراه خود آورده است.
او افزود: در هر دوره تاریخ کهن ایران با ابتکار تازه ای آشنا می شویم و اتفاقات جدیدی از این ترکیب ها بوجود می آید و نشان می دهد که ما نیز در این دوره معاصر با دیدن این ترکیب ها از نظر ماده و سبک وارد دوران تازه ای از هنر شده ایم.
وزیر ارشاد تصریح کرد: توجه به آثار گذشته و سبک آثار این دوره، نشان می دهد که کپی برداری صورت نگرفته است در این موزه ها آثاری که دیده می شود ساخته و پرداخته فکر خلاق ایرانی است ، ریشه و رگ هنر معاصر جهانی را هم در این آثار می توان به خوبی حس کرد؛
این فرصتی برای معاصریابی است.
صالحی که در موزه هنرهای معاصر محل برگزاری این دو سالانه هنری سخن می گفت اظهار کرد: یکی از ویژگی های این مکان را می توان گستره خلاقیت هنر ایرانی دانست که می بینیم منحصر به تهران نیست. خیلی از آثار متعلق است به استانها و می توان گفت که هنر خلاق در امتداد 80 میلیون ایرانی و نه صرفا 10 میلیون تهرانی گسترده شده است ،ریشه استعداد 80 میلیونی قدرت ارتباط گیری با هنرجهانی را به مراتب توسعه و گسترش خواهد داد.
وزیر ارشاد گفت: در عرصه هنر کل ایران مورد بهره برداری قرار می گیرد و در نتیجه رنگ و بوم همه کشور در این موزه ها دیده می شود و برای مراوده با هنر جهانی دیگر تنها یک بخش از ایران اختصاص پیدا نمی کند بلکه بیننده با کل هنرایران مواجه خواهد شد.
صالحی افزود: برگزاری دوسالانه ها اتقافات خوبی است این رویدادها پیشرفت مان را نشان می دهد ، شدت و ضعف کار ما دیده می شود و داشته های خود را مرور می کنیم
وی با بیان اینکه در این اتفاقات هنری جوانان خلاق و گمنام استعداد یابی می شوند افزود: در این جشنواره ها و رقابت های دوسالانه استعداد هنرمندان گمنام شکوفا می شود و برای ادامه نمایشگاه علاقمند می شوند.
بنابر گزارش خبرنگار ایرنا هفتمین نمایشگاه دو سالانه مجسمه سازی تهران امسال با موضوع ‘وضعیت’ از 14 شهریور شروع شده و تا 22 مهر ماه ادامه خواهد داشت .
در 21 مهرماه مراسم اختتامیه برگزار و آثار برگزیده معرفی و جوایزی به آنان اهدا می شود.
در این نمایشگاه بیش از یکصد اثر حجمی از چوب و آهن و سنگ و دیگر مواد در سبک های مختلف خلق شده و در معرض دید علامندان قرار گرفته است.
فراهنگ 1417 * 1823 سید مهدی حسینی ** انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید